Hanlo – ekologiczny duch nowoczesności

Ekologia nie jest już wyłącznie modnym trendem, który po pewnym czasie odejdzie w zapomnienie. To w dużej mierze konieczność. Rozwiązania proekologiczne powinniśmy uwzględniać również przy wyborze przyszłego domu. Ułatwi nam to firma Hanlo, która już od lat preferuje systemy sprzyjające ekologii.

Po pierwsze – drewno

Domy Hanlo to niezwykle trwałe konstrukcje z drewna, które w dodatku powstają w rekordowo krótkim czasie. Warto jednak nadmienić, że nie jest to zwykłe drewno, lecz specjalnie przygotowywany materiał poddany starannej obróbce. Klienci otrzymują w standardzie wysokiej jakości drewno KVH (Konstruktionsvollholz), które jest na wstępnym etapie sortowane i suszone w komorach. To wszystko sprawia, że cechuje się ono wyjątkową trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Poza tym jest poddawane dodatkowej obróbce chemicznej, dzięki czemu nie wymaga późniejszej impregnacji.

Drewno powinno być naturalnym wyborem dla osób, które cenią sobie ponadczasowe walory tego materiału. Warto jednak wspomnieć, że ma ono również wiele zalet typowo praktycznych. Dom z drewna jest dobrym rozwiązaniem m.in. dla osób cierpiących na alergię.

Pompy ciepła

W domach Hanlo stosowane są pompy ciepła Panasonic Aquarea, które współpracują z instalacją ogrzewania podłogowego. To innowacyjne rozwiązanie, które jest rekomendowane osobom ceniącym komfort, ekologię i niskie koszty eksploatacji. Pompy ciepła przeznaczone są do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Ich funkcjonowanie polega na procesach podobnych do tych, które zachodzą w lodówkach, lecz na wyższych poziomach temperatur. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

Wysokowydajna sprężarka z technologią Inverter+ znacznie obniża zużycie energii. To również redukcja kosztów ogrzewania, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Urządzenie jest w stanie produkować ciepłą wodę użytkową o temperaturze +50 stopni Celsjusza i może ogrzać dom. Możliwe jest podgrzewanie ciepłej wody użytkowej przez cały rok, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Na uwagę zasługuje również wygoda obsługi pompy ciepła. Można nią sterować zdanie za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak tablety, smartfony i komputery z dostępem do internetu.

***

Pompy ciepła, rekuperatory, energooszczędne ściany i okna, doskonała izolacja termiczna – to tylko niektóre spośród wielu przykładów inwestowania w ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania przez firmę Hanlo. Są one korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla domowego budżetu, o czym warto pamiętać, planując tak dużą inwestycję, jak zakup własnego domu. Oferta firmy Hanlo jest przeznaczona dla klientów, którzy wybierają najlepsze rozwiązania jakościowo. Aby poznać jej szczegóły, wystarczy odwiedzić witrynę internetową www.hanlo.pl.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *