Grudzień z Mademoiselle

magazynkobiet.pl - photo 1527529482837 4698179dc6ce 1050x700 - Grudzień z Mademoiselle

1 XII – 1 I

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

magazynkobiet.pl - 01.12 Jarmark Bożonarodzeniowy 1024x366 - Grudzień z Mademoiselle

Targ Węglowy w Gdańsku

Wyjątkową atmosferę gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia. Są tu uliczki wytyczone tylko na ten szczególny czas: Czekoladowa, Cynamonowa, Anielska czy Wigilijna. Jest Łoś Lucek, który nuci, mruczy i przemawia ludzkim głosem. Wysoko z Anielskiego Młyna spoglądają na nas Trzej Królowie, anioły i święci. Pojawiają się elfy, Królowa Śniegu ze swoją świtą i rozśpiewani kolędnicy. Można zakręcić się na przepięknej, bajkowej karuzeli albo znaleźć chwilę wytchnienia przy kapliczce ze Świętą Rodziną. Swój pełen blasku zakątek pod jemiołą mają też zakochani.

2 XII

Lords of the Sound – Music is coming

magazynkobiet.pl - 02.12 Lord of the Sound - Grudzień z Mademoiselle

Scena Teatralna NOT w Gdańsku

Słynna Ukraińska Orkiestra Symfoniczna LORDS OF THE SOUND już wkrótce wystąpi w Gdańsku z nowym programem – „Music is coming”. Nowa i modernizowana orkiestra symfoniczna, która zadaje nowych trendów w kulturze orkiestrowej. Muzykanci w krótkim czasie zdobyli przychylność nie tylko ukraińskich fanów, a także zagranicznych. Music is Coming – to niewyobrażalne połączenie żywego brzmienia orkiestry, chóru i prawdziwej magii, którą są wypełnione ulubione filmy i gry komputerowe. Znani na całym świecie ścieżki dźwiękowe będą wybrzmiewać w zupełnie nowy sposób, zyskując szczególnie niewyobrażalną moc – taki jest poziom umiejętności niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju LORDS of the SOUND!

3 XII

Katarzyna Nosowska – Zmalowane Wrota

magazynkobiet.pl - 03.12 Katarzyna Nosowska 1024x535 - Grudzień z Mademoiselle

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Czy Katarzyna Nosowska po tym, jak wygrała w Instagrama z profesjonalnymi influencerami, stała się najbardziej poczytną autorką książek w 2018 roku i zaczęła rapować na płycie „BASTA”, może czymś jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Artystka znowu wymyka się ramom, aby w wyjątkowy sposób, po raz kolejny podzielić się ze światem swoją wrażliwością. Już teraz Katarzyna Nosowska stanie sama na scenie i będzie do Was gadać.

4 XII

Klimakterium 2… czyli menopauzy szał

magazynkobiet.pl - 04.12 Klimakterium 2 - Grudzień z Mademoiselle

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Kontynuacja Hitu „Klimakterium… i już”, które odniosło ogromny sukces. Spektakl, który od wielu już lat gości na scenach polskich i zagranicznych i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, doczekał się właśnie swojej kontynuacji. Sukces, jaki odniosła pierwsza część sztuki, uznany został za „ciekawy fenomen społeczny”. Po tak spektakularnym hicie, na początku 2014 roku ruszyła druga część spektaklu zatytułowana „Klimakterium II… czyli menopauzy szał”, w której po jakimś czasie na urodzinach Maliny spotykają się ponownie cztery przyjaciółki. Butik Maliny splajtował, więc otworzyła pub. Co z tego wyniknie?

5 XII

Koncert Mikołajkowy

magazynkobiet.pl - 05.12 Koncert Mikołajkowy 730x1024 - Grudzień z Mademoiselle

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Jeśli w tym roku nie byłeś zbyt grzeczny i martwisz się, że Święty Mikołaj wykreślił Cię ze swojej listy, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Koncert mikołajkowy do Filharmonii! Hity z repertuaru takich gwiazd, jak Benny Goodman, Ella Fitzgerald, Glenn Miller, Louis Armstrong, Frank Sinatra w wykonaniu wyjątkowych artystów to doskonała propozycja na zimowy wieczór. O wprowadzenie słuchaczy w świąteczny nastrój zadbają amerykański jazzman Gary Guthman i charyzmatyczna wokalistka Sasha Strunin.

8 XII

Natalia Przybysz – Jak malować ogień

magazynkobiet.pl - 08.12 Kobieta pierwotna 900x1024 - Grudzień z Mademoiselle

Stary Maneż w Gdańsku

Długo oczekiwana trasa koncertowa Natalii właśnie ma miejsce! Bardzo miło jest nam zaprosić Was na koncerty w ramach premiery piątego solowego albumu Natalii Przybysz „Jak Malować Ogień”. Spodziewajcie się wspaniałej muzyki, klimatycznej scenografii oraz pięknych, dojrzałych tekstów, które wypełnią najlepsze kluby koncertowe w Polsce!

8 XII

Kobieta pierwotna

magazynkobiet.pl - 08.12 Natalia Przybysz - Grudzień z Mademoiselle

Nowa Scena Teatru Muzycznego w Gdyni

Sztuka jest doskonałym odzwierciedleniem kobiety XXI wieku: poszukującej zabawy, korzystającej z życia, otwartej, podrywającej, a nie podrywanej, samowystarczalnej, ale w głębi serca marzącej o poważnym związku z odpowiednim mężczyzną. Jest dojrzała i doświadczona, ale nadal silna i pełna seksapilu. Mimo, że dawno przekroczyła magiczną 30-stkę, nie ma zamiaru rezygnować z uciech życia. Wydaje się, że ma w sobie więcej energii niż gromada nastolatek. Świadoma swojej wartości, nie owija w bawełnę, nie zgrywa świętoszki.

11 XII

Krzysztof Zalewski Solo Act

magazynkobiet.pl - 11.12 Krzysztof Zalewski Solo Act - Grudzień z Mademoiselle

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Zalewski zagra sam na wszystkich instrumentach znajdujących się na scenie, zapętlając na żywo melodie i tworząc nowe aranżacje swoich utworów. W przypadku Krzysztofa Zalewskiego określenie „człowiek orkiestra” trudno uznać za frazes. Artysta nie stroni od muzycznych eksperymentów. Jednym z efektów tych poszukiwań jest formuła Solo Act’u – koncertu, podczas którego Krzysztof bierze sam we władanie wszystkie instrumenty znajdujące się na scenie i loopuje je, nagrywając na żywo i tworząc szczególną muzyczną rzeczywistość.

12-15 XII

Tuwim dla dorosłych

magazynkobiet.pl - 12.12 Tuwim dla dorosłych - Grudzień z Mademoiselle

Scena Kameralna Teatru Muzycznego w Gdyni

Spektakl teatralno-kabaretowo-zwariowany na Juliana twórczości opartej Tuwima. Teatralna podróż w głąb poetyckiego świata Juliana Tuwima oparta w dużej mierze na wydanym pośmiertnie w 1958 roku zbiorze „W oparach absurdu” – pisanym od lat 20. wraz z Antonim Słonimskim, a zawierającym nieśmiertelne i niestarzejące się zabawy sztuką purnonsensu, abstrakcji, groteski i kpiny. Dogłębne zanurzenie się w opary absurdu Juliana Tuwima pozwala człowiekowi na czysty i ożywczy śmiech, oraz niewątpliwie ukazuje inną, mniej znaną twarz tego autora.

15 XII

Instrukcja Obsługi Faceta

magazynkobiet.pl - 15.12 Instrukcja Obsługi Faceta - Grudzień z Mademoiselle

Focus Hotel w Gdańsku

Aplauz Show „Instrukcja Obsługi Faceta” to interaktywny, pełen humoru seans typu One Man Show Tylko Dla Kobiet. Grzegorz Kordek w kobiecym stylu, w lekki i dowcipny sposób opowiada o facetach oraz odpowiada na trudne codzienne pytania dotyczące, mężczyzn. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego coś, co jest oczywiste dla Twojej przyjaciółki, nijak nie da się wytłumaczyć Twojemu mężczyźnie? Lejdis, odkryjecie sekret, który sprawia, że każdy mężczyzna z przyjemnością będzie zaspokajał Twoje potrzeby i spełniał prośby nawet zanim je wypowiesz.

15 XII

SMOLIK KEV FOX

magazynkobiet.pl - 15.12 SMOLIK KEV FOX 1024x386 - Grudzień z Mademoiselle

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Cztery lata po wydaniu debiutu oraz dwa lata po wydaniu EP duet SMOLIK // KEV FOX wyrusza w ostatnią trasę koncertową, na której zagra zarówno utwory z pokrytego platyną debiutanckiego albumu, jak i ze znakomitej, nagrywanej w Real World Studios EP „Queen Of Hearts”. Koncert w Gdańsku będzie ostatnim w tegorocznej trasie koncertowej The All Saints Tour, a zarazem ostatnim przed wydaniem nowego pełnowymiarowego albumu, do którego nagrania studyjne zaplanowane są zaraz po trasie.

27-29 XII

Ożenić się nie mogę

magazynkobiet.pl - 27.12 Ożenić się nie mogę - Grudzień z Mademoiselle

Teatr Miejski w Gdyni

Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra. Czy chodzi o to, żeby się ożenić zdobywając serce i rękę ukochanej, czy raczej o to, by choć przez jeden dzień być gwiazdą plotkarskich portali. Pieniądze, znajomości, szantaże i kompromitujące listy to narzędzia do osiągnięcia tego celu. Ale, czy w sieci kłamstw, intryg i zamiany ról, gdzie paparazzi nie odstępują bohaterów na krok, wszystko dobrze się skończy? „Ożenić się nie mogę” Fredry to przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją.

29 XII

Winter Songs of Frank Sinatra

magazynkobiet.pl - 29.12 Koncert Sylwestrowy 1 Opera Bałtycka - Grudzień z Mademoiselle

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

„Winter Songs of Frank Sinatra” to idealny repertuar na zimowe wieczory. Swingowe wersje znanych amerykańskich piosenek świątecznych to prawdziwa uczta muzyczna. „Let it Snow”, „The First Noel” czy „Jingle Bells” pozwolą przenieść się do świątecznego Nowego Jorku lat 50. Podczas koncertu można usłyszeć ponadczasowe przeboje, jakimi są amerykańskie standardy świąteczne wykonywane m.in. właśnie przez słynnego Franka Sinatrę oraz przepiękne kolędy z repertuaru artysty t.j. „Have Yourself A Merry Little Christmas”, „Winter wonderland”, „Silent night”.

29 i 31 XII

Koncert Sylwestrowy

magazynkobiet.pl - 29.12 Winter Songs of Frank Sinatra - Grudzień z Mademoiselle

Opera Bałtycka w Gdańsku

Przejście starego roku w nowy to czas pełen magii – nieco refleksyjny, ale przede wszystkim pełen zabawy. Zapraszamy do Opery Bałtyckiej, aby wspólnie świętować tę najniezwyklejszą noc w roku. Wieczór uświetni koncert wykonany na nieco magicznym i rzadko spotykanym instrumencie – thereminie. Towarzyszyć mu będzie orkiestra Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

31 XII i 3-5 I, 7-11 I i 15-19 I

Koncert Sylwestrowy

magazynkobiet.pl - 31.12 Koncert Sylwestrowy 2 - Grudzień z Mademoiselle

Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni

Tradycyjnie już koniec grudnia to premiera Koncertu Sylwestrowego, który grany jest później „na bis” w styczniu. Tym razem „Koncert Sylwestrowy na bis” oglądać można aż do 19 stycznia, zagrany zostanie aż 13 razy.

Grudzień z Mademoiselle
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *