Gdańszczanka nominowana do tytułu Bizneswoman Roku

Marianna Sitek-Wróblewska, Prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, wspierającej dzieci i młodzież pozbawioną opieki rodzicielskiej, została nominowana do prestiżowego tytułu Bizneswoman Roku w VIII konkursie „Sukces pisany szminką”. O tym, czy stanie się laureatką konkursu, dowiemy się 9 marca.

Bizneswoman Roku to pierwszy w Polsce konkurs honorujący kobiety aktywnie działające w biznesie i prospołecznych inicjatywach. Przyznawana jest w siedmiu kategoriach: Sukces w korporacji, Moja firma (przychody poniżej 4 mln złotych i powyżej 4 mln złotych), Start-up roku, Pomysł na start, Kobieta w Nowych Technologiach i Działalność społeczna. Wraz z M. Sitek-Wróblewską nominowane w tej ostatniej kategorii zostały Ewa Błaszczyk, prezes fundacji „A kogo”, i Paula Bruszewska, prezes start-upu społecznego Social Wolves.

 

Dokonania wielu uczestniczek tegorocznej edycji konkursu zasługują na najwyższe uznanie. W historii konkursu nie było jeszcze tak wysokiego poziomu zgłoszeń. Tym samym konkurencja była ogromna, a wybór finalistek stanowił duże wyzwanie. Paniom, które znalazły się w finale, należą się owacje na stojąco – mówi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu.

 

Sitek-Wróblewska znana jest z działalności na rzecz dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Związana jest z takimi projektami jak kawiarnia Kuźnia w Gdańsku-Oruni, z Domem Sąsiedzkim czy z So Stay Hotel i barem Centrala w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, gdzie przyuczają się do zawodu i pracują młodzi ludzie, wychowankowie domów dziecka.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *