Gdański Apostrof ogłasza pełny program!

Między 15 a 21 maja gdańskich miłośników literatury czeka mnóstwo wyjątkowych wrażeń. Znamy już cały program wydarzenia, które wypełni tych kilka majowych dni w kalendarzach fanów książek. Z okazji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury z czytelnikami w Gdańsku spotkają się: Magdalena Witkiewicz, Jakub Ćwiek, Charlotte Link, Jakub Żulczyk i Łukasz Orbitowski. Wszystkie spotkania z autorami odbędą się w salonie Empik Galeria Bałtycka.

Fani literatury Charlotte Link będą mieli okazję porozmawiać z autorką o najnowszej powieści „Oszukana”. Gościem festiwalu będzie także Łukasz Orbitowski, twórca momentami piekielnie dowcipnych, momentami krzepiących, ale zawsze niezmiennie mądrych felietonów „Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego”. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który właśnie opublikował swoją nową powieść „Wzgórze psów”. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich książek tego roku. Gościem festiwalu będzie także Jakub Ćwiek, twórca gorzkiego kryminału noir „Grimm City. Bestie”.

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku brał czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program – zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.

W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników Apostrofu czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Gdańskiem festiwal zawita do Szczecina, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Krakowa. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

PROGRAM FESTIWALU:

Empik, GDAŃSK – GALERIA BAŁTYCKA:

Poniedziałek, 15.05
18:00 Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz wokół książki „Czereśnie zawsze muszą być dwie”

Wtorek, 16.05
18:00 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem wokół książki „Grimm City. Bestie”

Czwartek, 18.05
18:00 Spotkanie z Charlotte Link wokół książki „Oszukana”

Sobota, 20.05
16:00 Spotkanie z Jakubem Żulczykiem wokół książki „Wzgórze psów”

Niedziela, 21.05
16:00 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim wokół książki „Rzeczy utracone”

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin
Organizator: Empik

Partnerzy: Teatr Powszechny w Warszawie, Strefa Wolnosłowa, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo W.A.B, Od Deski Do Deski, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Filia, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Zwierciadło, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Prószyński i Spółka, Wydawnictwo Wielka Litera

Patroni medialni: Newsweek, Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, TOK FM, lubimyczytac.pl, cojestgrane24, Zwierciadło

Szczegóły:
www.festiwalliteratury.pl
https://www.facebook.com/FestiwalApostrof

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *