Gala finałowa Miss Północy

 

25 listopada w sopockiej Sali Koncertowej PFK odbyła się pierwsza w historii Galla Finałowa Miss Północy.

Poszukiwanie Miss rozpoczęło się już w sierpniu. W trakcie czterech castingów, które odbyły się w Gdańsku, Olsztynie, Mławie i Bydgoszczy wzięło udział ponad 200 kandydatek. Jury w składzie: Michał Stachowski (przewodniczący), Monika Lemańska (wiceprzewodnicząca), Luxuria Astaroth, Anna Czarnowska, Paulina Mękal, Kamil Olesiak oraz Michał Starost, nie miało łatwego wyboru. Do Gali Finałowej musieli wytypować tylko 17 kandydatek.

Miss Północy to początek w drodze do zdobycia tytułu najpiękniejszej kobiety świata. Wygrana podczas piątkowej gali dała szansę Miss Północy do starania się o koronę Miss Wolrd Poland, której finalista zaprezentuje się całemu światu podczas Miss World 2017.

Podczas Sopockiej gali kandydatki zaprezentowały się w 4 odsłonach całemu jury oraz kilkudziesięcioosobowej publiczności. Pierwsza z nich zachowana była w klimacie burleski, dzięki której widownia od razu pokochała wszystkie dziewczyny. Kandydatki prezentowały się później w strojach sportowych oraz stylizacjach modnych projektantów. W wielkim finale kandydatki zaprezentowały się w kreacjach wieczorowych zaprojektowanych przez Michała Starostę.

Podczas gali można było wspomóc Fundację Pankracy, która prowadziła zbiórkę na pomoc sopockiej rodziny.

Korona Miss Północy 2016 powędrowała do 23-letniej gdańszczanki – Anny Rochlickiej.

Tytuł I vice Miss trafił do pięknej gdynianki – Oliwii Ziobrowskiej z Gdyni.

Na podium znalazła się również Elżbieta Domażalska z Mławy.

 

fot. Piotr Żagiell

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *