Gadżety i zabawki erotyczne – nie tylko do zabaw solo!

seksowna dziewczyna w wodzie - zabawy erotyczne

Podejście do kwestii zabawek i gadżetów erotycznych znacznie zmieniło się od czasów, gdy wibratory czy sztuczne pochwy kupowało się nieco pokątnie w małych, schowanych przed oczami wścibskich przechodniów sex-shopach.

Rynek tego rodzaju akcesoriów stale się powiększa, a sięganie po nowoczesne technologicznie zabawki, wykonane z wysokiej klasy materiałów, nie jest już powodem do wstydu! W dodatku gadżety erotyczne nie muszą wiązać się tylko i wyłącznie z samodzielną stymulacją – to również świetne dodatki do wspólnych zabaw z partnerem czy partnerką!

Gadżety erotyczne dla niej

Z pewnością oferta erotycznych gadżetów dla kobiet jest obecnie bardziej rozbudowana niż ta dla mężczyzn (chociaż i w tej kwestii dużo się zmienia). Producenci nie próżnują i co pewien czas wypuszczają na rynek nowoczesne akcesoria erotyczne, świetnie spełniające się w roli gadżetów do zabaw solowych.

Wśród tych najpopularniejszych i najlepiej „rozpoznawalnych” przez użytkowniczki z pewnością prym wiodą wibratory. Nieocenione w przypadku kobiecej masturbacji, mogą być doskonałym urozmaiceniem samodzielnych pieszczot nie tylko w łóżku czy w fotelu, ale też pod prysznicem lub podczas długiej kąpieli w wannie. Dobrej jakości wibratory są bowiem obecnie najczęściej wodoodporne – użytkowanie ich w łazience nie grozi szybkim zepsuciem się urządzenia.

Na uwagę zasługuje przy tym fakt, że już nie tylko klasyczne wibratory, nawiązujące kształtem do wyglądu penisa (tak zwane wibratory realistyczne), trafiają do damskich szuflad w nocnych stolikach. Dużą popularnością cieszą się bowiem także modele „z króliczkiem”, czyli dodatkową wypustką przeznaczoną do stymulowania łechtaczki. Tego rodzaju zabawki zapewniają maksymalny poziom przyjemności i możliwość osiągnięcia tak orgazmu pochwowego, jak i łechtaczkowego. Miłośniczkom nieco bardziej tradycyjnej formy odpowiadają z kolei dilda – sztuczne penisy bez funkcji wibracji, które można wykorzystywać w sposób standardowy, jak i mocować do płaskich powierzchni (dildo może być umieszczone na specjalnej, wytrzymałej przyssawce).

Absolutnym hitem ostatnich sezonów są stymulatory łechtaczkowe wyposażone w specjalną głowicę, która imituje odruch ssania lub też wypuszcza delikatną falę powietrza o zmiennym ciśnieniu (takie bezdotykowe satisfyery potocznie określa się również „pingwinkami”, od nazwy jednego z najpopularniejszych modeli stymulatorów – Satisfyer Penguin). Więcej na sexactive.pl.

Zabawki erotyczne dla niego

Wśród akcesoriów erotycznych dla mężczyzn na pierwszy plan wysuwają się masturbatory takie, jak sztuczne pochwy (sztuczne waginy), które stanowią anatomiczny odpowiednik naturalnej waginy. Wewnątrz niemal do złudzenia przypominają swoją fakturą budowę kobiecych narządów, gwarantując niezwykle przyjemne odczucia. Odmianą tego rodzaju masturbatorów są modele wyposażone dodatkowo w otwory imitujące odbyt.

Gdyby zapytać kilka przypadkowych osób o innego rodzaju erotyczne gadżety przeznaczone typowo dla mężczyzn, wśród odpowiedzi mogłyby przeważać te dotyczące… nadmuchiwanych lalek. Od razu warto jednak uprzedzić, że nowoczesne modele tej kategorii nie zawsze są klasycznymi, dmuchanymi wariantami. Panowie sięgają chętnie po lalki silikonowe (mogące dość dokładnie imitować kobiece ciało), które są przyjemne w dotyku, trwałe i zapewniają wiele godzin wspaniałej zabawy w pojedynkę. Jako substytut partnerki bywają niekiedy traktowane niemal jak żywe istoty – to już jednak temat na zupełnie inny artykuł!

Czy gadżety erotyczne nadają się dla dwojga?

Zdaniem zapewne wielu par (i tych formalnych, i tych mniej) zabawki erotyczne mogą wiele zmienić we wspólnym pożyciu seksualnym! W jaki sposób zmieniają spojrzenie na seks i na drugą osobę?

Akcesoria erotyczne zaleca się, na przykład, parom, które narzekają na nudę w sypialni i ogólny brak pomysłów na aranżowanie wspólnych, bliskich chwil. Nie da się ukryć, że wprowadzenie do łóżkowych igraszek kilku pikantnych dodatków może na nowo rozbudzić w Was żar i chęć wypróbowania czy to nowych pozycji, czy nawet bardziej rozbudowanych scenariuszy!

Poza wspomnianymi wyżej zabawkami erotycznymi dla niej i dla niego można pokusić się o wybranie akcesoriów, które stanowią wyposażenie niejako odgórnie zaprojektowane z myślą o przynajmniej dwóch osobach. Do takich gadżetów należą, przykładowo:

  • pierścienie erekcyjne – świetne dodatki ułatwiające mężczyznom podtrzymanie erekcji i kontrolowanie wytrysku,
  • nasadki wibracyjne na penisa – łączące w sobie właściwości ringów erekcyjnych i wibrujących stymulatorów łechtaczki i pochwy,
  • pompki erekcyjne – szczególnie polecane mężczyznom mającym problemy z podtrzymaniem erekcji; efektem „ubocznym” stosowania pompek jest doprowadzanie do niewielkiego obrzmienia tkanki, co prowadzi do tymczasowego powiększenia się członka.

Oczywiście, w ofercie sex-shopów znaleźć można szereg innych zabawek i gadżetów, które nadają się tak do użytku w pojedynkę, jak i we dwoje. Mogą to być akcesoria do zabaw analnych, ale też takie dodatki, jak kajdanki, klamerki czy nawet pejcze i kneble (gadżety BDSM), które przypadną go gustu osobom nastawionym na odrobinę ostrzejsze wrażenia!

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *