Forma do tortu – jak można ją wykorzystać przy dekoracjach cukierniczych? Podpowiadamy

Zanim zabierzesz się do właściwego jedzenia, zwracasz uwagę na walory wizualne posiłku, prawda? Ludzie “jedzą oczami” i taka sama zasada dotyczy tortów. Niesamowity efekt zapewniają ozdoby wykonane z masy cukrowej. Nie masz zacięcia plastycznego? Nic nie szkodzi – z pomocą przychodzi forma do tortu, dzięki której stworzysz bajeczny wypiek nawet w zaciszu własnej kuchni. Czym są formy do tortu i jak wybrać najlepszy ich rodzaj? Dowiedz się, w jaki sposób je wykorzystać.

Forma do tortu – co to właściwie jest i kiedy można ją zastosować?

Efektowna dekoracja wypieków wymaga wyobraźni i umiejętności. Nie każdy z nas jest jednak profesjonalnym cukiernikiem, a czasem decydujemy się na samodzielne wykonanie tortu, co wymaga jego ozdobienia. Najprostszym sposobem stworzenia wyjątkowych dekoracji jest wykorzystanie dedykowanych foremek, dzięki czemu zdobienie ciasta to błyskawiczne i przyjemne zajęcie. Czym są formy do tortu? To obramowania o różnych kształtach, które z pomocą np. masy cukrowej pozwolą na stworzenie dekoracyjnych figurek. Istnieje wiele fantazyjnych wzorów, dzięki którym z powodzeniem dopasujesz odpowiednią formę do swojego wypieku. Warto zaznaczyć, że korzystanie z niej nie wymaga zaawansowanych, profesjonalnych umiejętności. Co więcej, form używają nawet zawodowi cukiernicy, by nieco ułatwić sobie pracę i stworzyć niebanalną dekorację w bardzo krótkim czasie. Kiedy stosuje się formy do tortów? Można je wykorzystać do wypieków wykonanych na każdą okazję. Nie ma ograniczeń!

Jak wybrać formę do tortu?

Rynek oferuje wiele możliwości w zakresie foremek. Najpopularniejsze materiały, jakie wykorzystuje się do ich produkcji, to zdecydowanie bezpieczny plastik i silikon. Oba rodzaje z powodzeniem sprawdzą się do dekoracji tortów i innych wypieków, nawet tych mniejszych, takich jak babeczki. Jaki kształt foremek sprawdzi się w Twoim przypadku? Odpowiedź jest prosta – to zależy przede wszystkim od tego, czy potrzebujesz form do stworzenia dekoracji na konkretną okazję, czy szukasz uniwersalnych rozwiązań. Ta druga grupa sprawdzi się w wielu sytuacjach, niezależnie od uroczystości, którą chcesz uczcić tortem. Kwiatowe formy lub te, które pomogą Ci odwzorować motywy zwierzęce, można wykorzystać w wielu różnych przypadkach. Szeroką gamę okazjonalnych form i tych, które będą pasowały na każdy tort, znajdziesz nawet online – np. w e-sklepie https://mf3d.com.pl/. Sklep Miniowe Formy 3D oferuje wiele ciekawych foremek i innych artykułów, które pomogą Ci stworzyć bajeczną dekorację.

Możliwości wykorzystania form cukierniczych

Czy wiesz, że formy cukiernicze nadają się nie tylko do dekoracji tortów? Z powodzeniem można je wykorzystać jako obręcz do wykrawania wzorów z masy piernikowej lub kruchego ciasta. Dzięki temu masz możliwość stworzenia słodkich, pięknych ciastek prostym sposobem. Dekoracja wypieków za pomocą formy jest banalna – wystarczy nawet samo odciśnięcie jej w masie cukrowej, by stworzyć ozdobę bez dużego nakładu pracy i umiejętności.

Dekoracje z masy cukrowej – dlaczego warto?

Panuje przekonanie, że dekoracja wypieków jest trudną dziedziną, wymagającą wielkich umiejętności. Nic bardziej mylnego – potrzebujesz nieco kreatywności i sprytnych rozwiązań, które oferują Ci odpowiednie akcesoria. Dlatego też, niezależnie od tego, czy zajmujesz się cukiernictwem amatorsko, czy zawodowo, warto korzystać z form do tortów. Ozdoby z masy cukrowej są niezwykle efektowne, a przystrojony nimi tort wygląda jak wykonany przez profesjonalnego cukiernika. Z niewielkimi, cukrowymi dekoracjami możesz stworzyć pyszne arcydzieło!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *