7 aplikacji na smarfona dla kobiet

Aplikacje dla kobiet

Na liście aplikacji przeznaczonych przede wszystkim dla kobiet możemy umieścić wiele programów w zależności od tego, na jakim etapie życia znajduje się kobieta. Innych aplikacji potrzebuje studentka, a innych kobieta w ciąży, planująca ślub lub mająca dziecko. Nie ulega jednak wątpliwości, że w każdym przypadku znaleźć można programy, które rzeczywiście są w stanie usprawnić wykonywanie codziennych zadań. Oto kilka naszych propozycji.

  • BeautyPlus – uwielbiasz robić selfie? Wydaje ci się jednak, że to, które zrobiłaś, wymaga retuszu? BeautyPlus to bezpłatna aplikacja, w której możesz korzystać z przeróżnych filtrów i trybów edycji. Dzięki tej aplikacji dopasujesz swoje selfie do oczekiwań. Aplikacja oferuje m.in. tryb w pełni automatycznej optymalizacji obrazu. Nie zapewnia jednak funkcji korekcji odcienia skóry.
  • Endomondo – jedna z najpopularniejszych aplikacji dla osób aktywnych fizycznie. Nie jest przeznaczona wyłącznie dla biegaczy, ale również dla osób uprawiających wiele innych rodzajów aktywności fizycznej. Za pomocą Endomondo możesz kontrolować, jaką odległość pokonałaś danego dnia i czy zrealizowałaś cele. Aplikacja dostępna jest w wersji darmowej i płatnej.
  • Makeup Wizard – aplikacja, dzięki której przetestujesz interesujące cię kosmetyki bez konieczności fizycznego ich wypróbowania. Za pomocą aparatu wbudowanego w twoje urządzenie możesz nałożyć na siebie cienie do powiek, tusz, pomadkę i inne kosmetyki. Dzięki temu łatwiej sprawdzisz, czy dany produkt cię zadowala i da taki efekt, jakiego oczekujesz. Jeśli rezultat ci odpowiada, to za pośrednictwem aplikacji może również zamówić interesujące cię kosmetyki. Makeup Wizard ma już dziesiątki tysięcy użytkowników.
  • Mirror – wyszłaś z domu i zapomniałaś zabrać ze sobą lusterko? Prawdopodobnie możesz przejrzeć się w swoim smartfonie, korzystając z kamery, ale dużo lepszy efekt uzyskasz, jeśli użyjesz aplikacji Mirror. Wykorzystuje ona mocniejsze oświetlenie, daje jaśniejszy obraz i sprawdzi się znakomicie do szybkiej korekty makijażu przed rozpoczęciem ważnego spotkania czy też po prostu przed wejściem do pracy.
  • iDrated – pewnie nieraz już słyszałaś, jak ważne jest picie każdego dnia odpowiedniej ilości wody. Ma ona wpływ na zdrowie, jak również na wygląd. Po zainstalowaniu aplikacji zostaniesz zapytana o masę ciała oraz wzrost. Następnie aplikacja wyliczy, ile wynosi twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę. Po wprowadzeniu tych danych program będzie ci pomagać w realizowaniu dziennego planu. Możesz w nim notować ilość wypijanej wody, a nawet ustawić sobie powiadomienia, kiedy powinnaś się jej napić.
  • Matrix Color Lounge – zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów, ale nie masz pewności, czy właśnie w takim będziesz wyglądać tak, jakbyś tego chciała? Za pomocą tej aplikacji możesz sprawdzić, jak będziesz się prezentować z włosami w danym kolorze. Otrzymujesz w niej również porady na temat trendów i technik koloryzacji, a tym samym możesz sobie ułatwić wybór koloru włosów.
  • GoodGuide – darmowa aplikacja, dzięki której możesz sprawdzić, czy dany produkt jest bezpieczny, zdrowy, bio, itd. Wyświetla ona szczegółowe informacje po zeskanowaniu kodu produktu. Co istotne, możesz personalizować wyniki wyszukiwania tak, żeby program wyświetlał wyłącznie interesujące cię informacje.

Większość z tych aplikacji nie wymaga dostępu do sieci, a w przypadku niektórych wystarczy, jeśli masz internet w UPC i skorzystasz z sieci Wi-Fi. Na przykład Endomondo wymagać będzie dostępu również w terenie, dlatego potrzebujesz także internetu mobilnego.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *