Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane. Doktor Sebastian Duda

Między wiarą a strachem, czyli „Reformacja – Rewolucja Lutra” to ostatni tegoroczny wykład w ramach cykl „Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Gościć będziemy doktora Sebastiana Dudę, teologa, filozofa, historyka i eseistę, wykładowcę Studiów Gender w IBL PAN oraz w Warszawskiego Studium Filozofii i Teologii. Cykl to popularyzatorska seria wydarzeń, która ma na celu prezentację dorobku polskich naukowców, a także, poprzez otwartą dyskusję, aktywizację osób, które na co dzień nie mają kontaktu z filozofią.

„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” to dwa cykliczne wydarzenia, skierowane do wszystkich osób zainteresowanych filozofią.

Pierwszy cykl to seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe). Jeszcze w tym roku gościć będziemy między innymi doktora Sebastiana Dudę.

Drugi cykl to otwarte dyskusje filozoficzne, realizowane w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni. Inspirację stanowi sprawdzona formuła Sokrates Cafe, w której uczestnicy na początku wybierają temat dyskusji w drodze głosowania. Rozmowa jest moderowana, uczestnicy starają się posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi o filozofowanie zgodne z rozumem, „który jest najlepszym doradcą”, jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień być może nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.

Organizator: Miasto Gdynia, Fundacja Vademecum
Partnerzy: CKG, Gdynia Kulturalna, Gdyńskie Centrum Filmowe,
Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luxemburga, Muzeum Miasta Gdyni, Teatr Gdynia Główna
Patroni Medialni: Radio Gdańsk, Filozofuj!, Teologia Polityczna, Tygodnik Powszechny, Machina Myśli, Kwartalnik Artystyczny Bliza, Fundacja Centrum Kopernika, Copernicus Center Press, Filozofia w Praktyce, Gdyńska Strefa Kultury.

Szczegółowy program:
www.vademecumgdynia.org
www.facebook.com/cafevademecum

Data: 21 grudnia 2017 (czwartek)
Godzina: 18:00
Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, Galeria, pl. Grunwaldzki 2, Gdynia
Bilety: wstęp wolny

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *