Festiwal 3CITY PIANKO DAYS w Galerii Madison

W dniach od 29 do 31 marca na terenie Galerii Madison odbędzie się festiwal 3CITY PIANO DAYS.

Inspiracją do powstania trójmiejskiego festiwalu 3CITY PIANO DAYS był międzynarodowy dzień PIANO DAY. Z inicjatywy kilku pianistów na świecie został powołany w 88 dniu każdego roku międzynarodowy dzień PIANO DAY. Dlaczego w 88 dniu? Ponieważ fortepian ma 88 klawiszy. Jest to dzień, w którym w różnych miastach na całym świecie odbywają się koncerty z udziałem pianistów. Jest to szczególny dzień fortepianu jako instrumentu, na którym gra wielu różnych muzyków na całym świecie, tworząc oraz inspirując innych ludzi.

Głównym celem festiwalu 3CITY PIANO DAYS jest wspieranie i promocja artystów oraz zbieranie środków na szlachetny cel, dlatego też festiwal będzie odbywał się jednocześnie w trzech miastach w wciągu trzech dni. Podczas pierwszej edycji festiwalu będą zbierane środki na operację uzdolnionego 14 letniego Mikołaja, niepełnosprawnego gdańskiego pianisty. Koncertom będą również towarzyszyły akcje zbierania funduszy na edukację muzyczną oraz wyposażenie miejsc, w których pianino / fortepian byłyby doskonałym elementem poszerzającym działania kulturalne, muzyczne (np. przedszkola, domy dziecka).

Organizatorzy festiwalu chcą aby fortepian był przestrzenią koncertową nie tylko dla doświadczonych, ale również młodych i przede wszystkim najmłodszych wykonawców. Twórcy festiwalu zachęcają ludzi do słuchania i grania muzyki, do udziału w wydarzeniach artystycznych oraz edukacji muzycznej. Festiwal jest otwarty na różne gatunki muzyczne: klasyka, jazz, muzyka filmowa, współczesna oraz improwizacje.

Koncerty w ramach festiwalu odbędą się na poziomie -1 piętra w terminach

29 marca w godz. 16.00 – 20.00

30 marca w godz. 12.00 – 14.00 oraz 16.00 – 18.00

31 marca w godz. 12.00 – 14.00 oraz 16.00 – 18.00

Serdecznie zapraszamy.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *