Eleganckie ubrania – jak je przechowywać, aby się nie zniszczyły?

jeansowe ubrania powieszone do suszenia na klamerki

Przechowywanie ubrań wydaje się niezwykle banalną sprawą. Wielu z nas po prostu składa koszulkę czy spodnie, umieszczając je w szafie, a bluzy kurtki wiesza na wieszaku. Pojawia się jednak problem w momencie, gdy w naszej garderobie borykamy się z brakiem miejsca. Zaniedbane takiego aspektu równoznaczne jest z uszkodzeniem odzieży, która koniec końcem nie nadaje się do noszenia. Jak więc prawidłowo przechowywać ubrania i buty?

Przechowywanie ubrań w zależności od rodzaju

Sposób przechowywania ubrań uzależniony jest przede wszystkim od tego, z jakim gatunkiem mamy styczność. Inaczej będzie wyglądać proces przechowywania butów, a inaczej jeszcze garnituru. Jak więc przechowywać ubrania różnego typu?

Koszule 

Koszula musi luźno wisieć na wieszaku. Zanim jednak się tam pojawi, to warto ją wcześniej przygotować, wyprasować i pozapinać guziki. Często w szafie znajdują się rurki pod wieszaki. Poukładajmy wszystko tak, aby ubrania nie wisiały za blisko od siebie. Każdą koszulę wieszajmy na osobnym wieszaku. Będzie to sposób na ochronę ubrań przed zagnieceniami. Duże znaczenie ma też rodzaj wieszaka. Najwygodniejsze są te modele wykonane z drewna, które mają nieco większy rozmiar. Garnitur, jak i koszule przykryjmy dużymi pokrowcami na ubrania. Jest to ochrona przed zewnętrznymi czynnikami, które mogą mieć negatywny wpływ na ów ubiór.

Buty

Zadbajmy o odpowiednią ilość miejsca również na buty, w przeciwnym razie będziemy mieć styczność z zabrudzeniami, zagnieceniami. Dodatkowo warto rozważyć zakup praktycznych akcesoriów do butów w formie prawideł i pasty. Obuwie dzięki temu będzie pozbawione jakichkolwiek zabrudzeń oraz odkształceń. Jeśli myślimy wyróżnieniu naszego obuwia, to możemy postawić na szafę ze szklaną gablotą na buty. Przechowywanie butów ułatwią nam pudełka, w których umieścimy poszczególne pary, lecz całość musi być czysta. 

Krawaty 

Krawaty, szczególnie te z delikatnego materiału, należy przechowywać we właściwy sposób. W pierwszej kolejności rozwiążmy je, zanim trafią do szafy. Dzięki temu w miejscu wiązania na pewno nie pojawią się żadne zagniecenia. Rolowanie krawatów również jest zabronione, ponieważ w bardzo szybkim tempie tkanina zacznie się przecierać. 

Jak przechowywać ubrania, o czym należy pamiętać?

Obecnie każda szafa ma określone ulepszenia, udogodnienia, które sprawiają, iż przechowywanie dużej ilości ubrań to dla nas nie problem. Z łatwością znajdziemy wieszaki dedykowane do określonej gamy ubrań, którą chcemy aktualnie powiesić. Dodatkowo ulokujemy nawet  w wyznaczonym miejscu krawaty, kasetki oraz pozostałe dodatki. Mimo istniejących udogodnień należy pamiętać o podstawowych zasadach związanych z przechowywaniem ubrań oraz butów.

Przede wszystkim należy zachować porządek w szafie. Podzielmy całość na tak zwane tematyczne sekcje, gdyż w ten sposób szybko, sprawnie znajdziemy to, czego aktualnie poszukujemy. Jeśli w planach mamy regularne korzystanie z wieszaków, to nie przeciążajmy ich tak, aby się nie połamały. Składając ubrania, pamiętajmy o wykonywaniu wszystkich czynności tak, aby nie powstały widoczne odgniecenia. Znajdźmy również miejsce na mniejsze części garderoby: bielizna, ubrania termiczne.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *