Eksperymenty z dobrym wzornictwem – kuchnia w wersji modern

 

Tak jak odmienia się kolor przybrania koron drzew, podobnie zmienia się repertuar w naszej kuchni – nie tylko kulinarny, ale też jej sezonowy wystrój. Wraz z końcem wakacji paletę letnich barw wymieniamy na ciepłe odcienie jesieni.

Brązowy, pomarańczowy i żółty jak co roku pozostają sztandarową tonacją złotej pory roku. To jednak nie oznacza to, że mamy rezygnować z innych kolorów. W tym sezonie jesień wypełnią również pastele, które skutecznie złagodzą naszą tęsknotę za letnimi promieniami słońca.

Najprostszym krokiem, aby przebrać swoją kuchnię w kostium Pani Jesieni, jest dobranie drobnych akcesoriów w postaci ściereczek czy pojemników na produkty spożywcze. – W zależności od tego, w jakim stylu urządzona jest Twoja kuchnia, wybieraj jednokolorowe produkty lub te wzorzyste i wesołe. Gładkie, pastelowe pojemniki możesz łączyć z szarościami i naturalnym drewnem. Natomiast jeśli styl Twojej kuchni jest wystarczająco neutralny, możesz pozwolić sobie na większą różnorodność faktur i wzorów. Tutaj czekają Cię motywy kolorowych liści, drzew oraz całej leśnej elity – sówek, lisów, ptaków i wiewiórek. Znajdziesz je nie tylko na ceramice, lecz również na tekstyliach. Fartuchy, obrusy, bieżniki i poduszki na krzesła zapewnią Twoim stylistycznym zabiegom miękkie lądowanie wśród drobnych symboli jesieni – radzi Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Nie zapominaj również o podjęciu walki z jesienną chandrą poprzez podawanie ciepłych aromatycznych napojów. Aby wzmocnić efekt podniesienia na duchu po pożegnaniu lata, podaj parującą kawę lub owocową herbatę w jednym z sowich kubków. Rude, duże kubki rozweselą w niejeden deszczowy dzień. W razie skrajnej szarugi miej pod ręką pojemnik-sowę do zadań specjalnych. Ukryj w nim domowe ciastka na czarną godzinę lub swoje ulubione cukierki.

Przy wybieraniu jesiennych dodatków do Twojej kuchni kieruj się przede wszystkim dobrym humorem. To w nim ukryta jest recepta na cudowną, polską złotą jesień.

W poszukiwaniu innych inspiracji, odwiedź stronę http://home-you.com/pl/.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *