Ekskluzywne sztuczne kwiaty – czym różnią się od tradycyjnych?

2147730971 wp

Ostatnio w wielu restauracjach czy lokalach napotkać można efektowne kwiatowe dekoracje. Rośliny zwisające z sufitu, czemu nie? Ściany wypełnione kwiatami, oczywiście! Mech w ramkach. Florystyczne girlandy nad przejściami do sal czy wyznaczające strefy w ogródkach zachwycają jakością wykonania. Kwiaty sztuczne jak żywe, do złudzenia przypominające cuda rosnące w ogrodach, są teraz na wyciągnięcie ręki. Aranżacje inspirowane naturą są nadal w modzie, a ekskluzywne sztuczne kwiaty i girlandy pozwalają na stworzenie ich we własnym domu.

Po czym poznać dobrej jakości sztuczne kwiaty?

Artykuły florystyczne najlepiej kupować w renomowanych sklepach z artykułami dekoratorskimi, specjalizujących się w sztucznych kwiatach i ozdobach, jakim jest choćby Decorshop. W takich miejscach znaleźć można prawdziwe skarby. Wysokiej jakości sztuczne kwiaty, jak żywe tworzą przytulną i przyjazną atmosferę w przestrzeni, w której są umieszczone. 

Ekskluzywne sztuczne kwiaty wykonane są z dbałością o szczegóły. Znaczy to nie tyle, że są perfekcyjne i idealne, ile że doskonale oddają naturalny wygląd roślin. Często dekoratorskie rośliny są tak zaprojektowane, by nie były sztucznie powtarzalne. Co to oznacza? Że w projekcie są przewidziane drobne niedoskonałości, a nawet delikatne skazy na kwiatach czy liściach. Dzięki temu wysokiej jakości sztuczne kwiaty do złudzenia przypominają naturalne.

Luksus zaklęty w jakości

W przypadku ekskluzywnych sztucznych kwiatów jakość rozpoznać można również po materiałach, z których są wykonane. Jednym z najnowocześniejszych jest silikon. Silikonowe sztuczne kwiaty zachowują niezwykłą elastyczność oraz naturalny odcień. Elastyczność materiału sprawia, że w wazonie sztuczne kwiaty układają się jak prawdziwe. Inne sztuczne kwiaty, wykonane z wysokiej jakości tekstyliów barwionych wysokiej klasy farbami,  wyglądają niezwykle naturalnie i estetycznie. 

Girlandy kwiatów jako sposób na całościowe dekoracje

Czasami warto komponować aranżacje ze sztucznych kwiatów w oparciu o pojedyncze kwiaty, gałązki i liście. Często jednak dobrym wyborem okazują się całościowe kompozycje w postaci girlandy kwiatów. Wybrane elementy warto uzupełniać trawą czy gałązkami. Wówczas uzyskane kompozycje wyglądają zawsze świeżo, efektownie i elegancko. Wstawione do eleganckiego wysokiego wazonu stojącego na podłodze mogą stać się centralnym punktem aranżacji pomieszczenia.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty, jak prawdziwe, oddają urok natury. Wykonane z wysokiej jakości materiałów są trwałe, układają się naturalnie w kompozycjach i nie są idealne. Naśladują naturę z jej drobnymi niedoskonałościami i oddają urok prawdziwych roślin.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *