Dzień w SPA. Podaruj sobie i bliskim odrobinę luksusu

W zabieganej codzienności często zapominamy o tym, co najważniejsze, a mianowicie o odpoczynku. Brak relaksu i długotrwały stres znacznie obniża naszą produktywność. Aby do tego nie dopuścić, należy od czasu do czasu skupić się tylko na sobie. Jednym pomaga medytacja, innym długi sen. Jeszcze inni rozładowują emocje podczas uprawiania sportów. Świetnym sposobem na odpoczynek (szczególnie dla płci pięknej) są zabiegi SPA oferowane przez liczne ośrodki i salony kosmetyczne.

SPA – co to takiego?

Termin “SPA” przyjął się prawdopodobnie od belgijskiego miasta Spa, które w czasach starożytnych słynęło z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych. Początkowo termin ten był synonimem kurortu z wodami termalnymi lub ośrodka terapii przy użyciu wody. Obecnie znaczenie tego wyrazu jest o wiele szersze. Obejmuje praktycznie wszystkie zabiegi, które mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Mianem SPA określa się również miejsca, w których te zabiegi są wykonywane. Niektóre ośrodki do swojej nazwy dodają również słowo “wellness”. Wellness to filozofia życia, której celem jest osiągnięcie dobrego samopoczucia przez harmonię ciała, umysłu i ducha. 

Zabiegi SPA – odrobina luksusu dla Ciebie

W Internecie znajdziesz mnóstwo ofert ośrodków wypoczynkowych i salonów kosmetycznych z zabiegami SPA & wellness. Możesz wybierać wśród standardowych oraz oryginalnych metod na poprawę samopoczucia. Do pierwszej kategorii należą niewątpliwie masaże. Dobre centra SPA & wellness oferują masaże twarzy lub całego ciała. Niektóre z nich przyjmują formę rytuałów. Świetnym przykładem jest masaż balijski, wykonywany przez rdzenne mieszkanki Balii. Poza tym w Internecie znajdziesz vouchery na masaże czekoladą, świecą, gorącymi kamieniami i orientalnymi olejkami. Z pewnością dopasujesz coś o swoich potrzeb. Masażom twarzy często towarzyszą zabiegi pielęgnujące typu peeling lub maseczka. Dzień w SPA możesz urozmaicić sobie także nowym manicure i pedicure oraz zabiegiem regenerującym na dłonie. Do oryginalnych sposobów na poprawę samopoczucia należy niewątpliwie Fish SPA. To nowatorski zabieg, podczas którego małe rybki usuwają martwy naskórek i pozostawiają Twoją skórę odświeżoną i  uelastycznioną.

Dzień w SPA – świetny pomysł na prezent

Voucher na wybrany zabieg w ośrodku SPA to także świetny pomysł na upominek. Masaż to sprawdzony pomysł na prezent dla mamy, a pakiet zabiegów na twarz na pewno ucieszy Twoją zapracowaną przyjaciółkę. Zawsze możesz też skorzystać z opcji łączonej i umówić wizytę w jednym terminie. Dzięki temu nie tylko odpoczniesz, ale też spędzisz miło czas z bliską osobą. 

Poznaj również znaczenie snów.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *