Wino na prezent śluby – jakie sprawdzi się najlepiej?

Coraz więcej nowożeńców, zamiast tradycyjnych kwiatów, prosi swoich gości o wręczeniem w ramach prezentu ślubnego butelki dobrego wina. To świetny pomysł, gdyż kwiaty bardzo szybko więdną, natomiast dobrym winem można delektować się znacznie dłużej, wspominając z najbliższymi dzień ślubu i wesela. Goście, którzy zdecydowali się ulec sugestii młodych, często mają dylemat, jakie wino podarować, aby jego smak spotkał się z uznaniem pary. W tym artykule podpowiemy, jak dokonać najbardziej trafnego wyboru!

Wino w prezencie ślubnym – czerwone, białe, a może różowe?

Wino, które podarujemy w ramach prezentu ślubnego wcale nie musi być kosztownym, wyszukanym trunkiem – musi za to pasować do preferencji młodych. Wina z tzw. średniej półki cenowej posiadają doskonały smak oraz okażą się świetnym prezentem z okazji ślubu i wesela, którego otrzymanie doceni każda osoba, która lubi wino i chętnie raczy się nim przy różnych okazjach. Do wyboru mamy klasyczne, czerwone wina, lekkie wina musujące, które idealnie sprawdzą się jako dodatek do deserów oraz modne wina różowe – po to ostatnie warto sięgnąć szczególnie, jeśli zależy nam, aby nasz prezent ślubny wyróżniał się na tle pozostałych.

Odpowiedź na pytanie, jakie wino na prezent ślubny będzie najlepsze, nie jest łatwa. Wybrany trunek powinien przede wszystkim trafiać w potrzeby osób, które nim obdarowujemy. Uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się praktycznie zawsze, są czerwone wina półsłodkie, które w swojej ofercie posiada praktycznie każdy sklep z winami w Warszawie. Są to wina najczęściej wybierane przez klientów ze względu na ich uniwersalny charakter – świetnie pasują do wielu dań oraz okazji. Ich delikatnie słodki, stonowany smak trafia w gusta większości osób. Czerwone wina wytrawne są natomiast uznawane za najzdrowsze, gdyż zawierają najwięcej naturalnych antyoksydantów, które korzystnie wpływają na pracę serca oraz podobno sprzyjają zachowaniu młodości.

Jak wybrać najlepsze wino na prezent ślubny?

Wybór najlepszego trunku, który wręczymy w ramach prezentu ślubnego, nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli sami nie jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, a po wina sięgamy raczej okazjonalnie. Dobrą praktyką, która sprawdzi się w większości przypadków, jest postawienie na wino, które sami lubimy i chętnie kupujemy dla siebie. Jeśli natomiast ten szlachetny trunek rzadko gości na naszym stole, zakup wina ślubnego najlepiej powierzyć profesjonalistom. W tym celu warto odwiedzić sprawdzony sklep z winami w Warszawie oraz skorzystać ze wsparcia jego doświadczonej i obeznanej w świecie win obsługi.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że profesjonalny sklep z winami w Warszawie oferuje zdecydowanie szerszy i staranniej wyselekcjonowany asortyment win niż ten, który znajdziemy chociażby w supermarketach czy sklepach monopolowych. Na miejscu nie tylko dopasujemy wino do swojego budżetu, okazji oraz preferencji młodych, ale także zadbamy o jego odpowiednią oprawę – zapakujemy butelkę na prezent, zaopatrzymy się w specjalne pudełko, a także dokupimy dodatkowe, pasujące do wybranego trunku dodatki, które uzupełnią i wzbogacą nasz prezent – czekolady, cygara, a także szkło.

Artykuł powstał we współpracy z Whisky and Wine – profesjonalny sklep z winami Warszawa

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *