Drapak dla kota – czy warto inwestować?

Koty to fantastyczne stworzenia, które mają swój niepowtarzalny charakter. O ile psy są wiernymi przyjaciółmi i starają się robić dla swoich właścicieli wszystko, o tyle koty można uznać za indywidualistów. Niemniej jednak potrzebują one takiej samej opieki jak wszystkie inne zwierzęta domowe. Ty jako właściciel, a raczej opiekun czworonoga, jesteś odpowiedzialny/a za to, by dostarczyć mu wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia. Żywotność to nie jedyna rzecz, o której należy pamiętać.

Co więc powinno znaleźć się na Twojej liście? Oczywiście zabawki, legowisko i drapak dla kota, dzięki któremu będzie mógł zadbać o swoje pazury i dobrze się bawić. Czy drapak dla kota jest niezbędny? Jak wybrać właściwy model? Co, jeśli kot nie chce korzystać ze swojego drapaka i w dalszym ciągu niszczy meble w mieszkaniu? Zapraszamy serdecznie po wszystkie odpowiedzi, które bez wątpienia pomogą Ci zadbać o swojego przyjaciela.

Drapak dla kota – jak wybrać odpowiedni?

W sklepach zoologiczny jest mnóstwo interesujących produktów, które różnią się od siebie wielkością i zaawansowaniem. Czy warto korzystać z tych największych i najbardziej rozbudowanych? Tak, ponieważ kot ma więcej ciekawych form rozrywki, więc istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że będzie zadowolony ze swojego prezentu. Warto też sięgnąć po konstrukcje, które oferują tzw. domki. Dzięki nim kot otrzyma swoją prywatną przestrzeń, z której będzie mógł korzystać w każdej wolnej chwili i na pewno to zrobi, gdyż jak wiadomo, są to zwierzęta domowe, które lubią porządnie się wyspać w miejscu odseparowanym od reszty domowników.

Co, jeśli kot nie chce korzystać z drapaka?

Niestety, zdarzają się sytuacje, w których koty nie chcą korzystać z produktów, które możemy im zaoferować. Często zdarza się, że właściciele inwestują w najbardziej prestiżowy asortyment, a kot nawet nie jest nim zainteresowany. Jak sobie poradzić z tym problemem? Wiesz już prawdopodobnie, że drapak dla kota pozwala mu drapać w sposób bezpieczny dla mebli i niego samego. Otóż w sklepach zoologicznych są specjalne preparaty z aromatem kocimiętki, która ma zachęcić zwierzaka do korzystania z legowiska, zabawek itp. Jeśli w ten sposób zainteresuje się on danym wyposażeniem, zobaczy, że jest to lepsza alternatywa niż meble i dużo wygodniejsza, dzięki czemu po prostu przekona się do swojego drapaka. Ile kosztuje taki aerozol? Od kilku do kilkunastu złotych. Warto jednak wybrać większą puszkę, by regularnie spryskiwać ją drapak dla kota raz lub kilka razy dziennie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *