Donna Karan twórczyni marki DKNY

 

Donna Karan to kreatywna amerykańska projektantka mody, która podbiła serca milionów kobiet na całym świecie. Wielokrotnie nagradzana, między innymi przez Fashion Designers of America, kreatorka domu mody DKNY (Donna Karan New York) jest również producentką eleganckich zegarków i luksusowych perfum. Mimo, iż Donna Karan weszła do świata mody w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, jej ubrania są ponadczasowe i ciągle popularne. Marka DKNY od lat dziewięćdziesiątych cieszy się dużą popularnością.

Donna Karan kreatorka oryginalnego, eleganckiego stylu dla współczesnych kobiet

Jej pierwsza autorska kolekcja była zapowiedzią minimalizmu, a jej propozycje projektowe stały się nieodłączną częścią współczesnych trendów obowiązujących w świecie mody. Karan- Królowa Siódmej Alei tworzy proste, eleganckie i wygodne ubrania, które z całą pewnością podbiją serca fankom stylu casual. Jej projekty cechuje nonszalanckie podejście do formy i zachowawcze podejście do kolorystyki. Mało kto wie, że to właśnie ona wylansowała kostium body i spopularyzowała legginsy. Marka DKNY dostępna jest na chiara.pl oraz posiada aktywne konta w mediach społecznościowych. Jej ubrania dla nowoczesnych ludzi stopniowo poszerzały się o wyszukane i dopracowane dodatki, takie jak buty i torebki, które stanowiły piękne wykończenie miejskich stylizacji oferowanych przez Karan. Na jej wielkim talencie poznały się takie gwiazdy jak Susan Sarandon i Uma Thurman oraz polityk Bill Clinton.

Życie prywatne słynnej projektantki

Karan urodziła się w amerykańskiej rodzinie pochodzenia żydowskiego, jako Donna Ivy Faske. Nazwisko, które obecnie jest słynne na całym świecie przejęła po mężu, Marku Karanie. Owocem tego związku jest ukochana córka Donny, Gabby Karan De Felice. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu, a projektantka znalazła spokój u boku artysty Stephana Weissa, któremu urodziła syna. Jej mąż zmarł na raka płuc w 2001 roku.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *