Dobrej klasy krem z ceramidami – o jakim mowa?

Rynek produktów kosmetycznych, podobnie jak większość innych, jest pełen różnych nowości. Ostatnim hitem jest krem ceramidowy, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Trudno się jednak temu dziwić – krem z ceramidami do twarzy do niezwykle uniwersalny kosmetyk. Jego stosowanie doceni praktycznie każda osoba, bo produkt ten dopasowuje się do potrzeb danej cery. Czym jest dobrej klasy krem z ceramidami? Podpowiadamy.

Czym jest krem do twarzy z ceramidami?

Krem ceramidowy jest kosmetykiem, który z powodzeniem może być używany przez każdą osobę, niezależnie od typu skóry, jaki posiada. Zawdzięcza to obecności ceramidów, czyli jednego z bezpośrednich budulców naszej cery. Ma także ogromne znaczenie przy utrzymywaniu na jej powierzchni naturalnej równowagi mikrobiomu. Ceramidy są to składniki lipidów, czyli związków chemicznych opartych na tłuszczach. Lipidy z kolei obecne są w wielu miejscach naszych organizmów i spełniają różne funkcje. Magazynują energię, a także wytwarzają naturalne warstwy ochronne.

Ceramidy są ważnym elementem naszej bariery hydrolipidowej, czyli biologicznej warstwy ochronnej. Zapobiega bowiem utratę wody z komórek, a dzięki temu pomagają chronić naszą skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi, obniżeniem poziomu nawilżenia czy zachwianiem homeostazy, czyli naturalnej równowagi naszego naskórka.

Na co może pomóc krem z ceramidami do twarzy?

Niedobór ceramidów w skórze może powodować cały szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Brak odpowiedniej warstwy ochronnej sprawia, że cera zaczyna być przesuszona, a także może pękać i być nadmiernie podrażniona. Przez utratę wody z komórek skóra pozbawiona jest blasku i staje się szara oraz matowa. Krem do twarzy z ceramidami pozwala na lepsze nawilżenie cery. Jest to powiązane z całym mechanizmem utrzymywania wody w skórze i wpływem, jaki mają na niego ceramidy. Dzięki temu poziom nawodnienia wzrasta i sprawia, że twarz wygląda promiennie i bije z niej naturalny blask.

Bariera hydrolipidowa pozwala chronić naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Upalne słońce, towarzyszące im promienie ultrafioletowe, a także mróz, smog i zanieczyszczenia w powietrzu potrafią negatywnie odbyć się na stanie naszej cery. Z uwagi na mocne nawodnienie ceramidy pozwalają na spowolnienie pojawiania się pierwszych oznak starzenia. Zmarszczki są bezpośrednio powiązane z wysuszeniem się skóry i zmniejszaniem jej grubości. Krem z ceramidami pomoże nam zachować zdrowy i młody wygląd na zdecydowanie dłużej.

Krem do twarzy z ceramidami – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Krem z ceramidami ma wiele właściwości, które mogą zbawienie zadziałać na naszą skórę. Podstawową kwestią jest również przyjrzenie się, jaki skład ma wybrany przez nas kosmetyk. Ceramidy występują bowiem w wielu różnych wersjach. Najlepsze działanie wykazują te, których skład chemiczny pokrywa się z naturalnymi odpowiednikami, które występują w naszej skórze. Ważna jest również formuła, w jakiej poszukujemy danego produktu.

Ceramidy są elementami hydrofobowymi o właściwościach okluzyjnych. Z tego powodu warto wybierać taki kosmetyk, który w składzie przekaże nam również składnik wiążący wodę. W taki sposób działa na przykład balsam nawilżający do bardzo suchej skóry.

Większość konsumentów zastanawia się, kiedy stosować taki produkt. Najlepszym rozwiązaniem będzie aplikacja zarówno rano, jak i wieczorem. Nie ma bowiem żadnych przeciwwskazań, żeby włączyć naturalny krem z ceramidami do porannej i wieczornej rutyny.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *