Dni Kurortu – 3 dni celebracji 200 lat tradycji 9-11 czerwca 2023

Sopot - dni kurortu 9-11 czerwcaW czerwcu 1823 roku oficjalnie otwarto miejski zakład kąpielowy i tę datę przyjęto za narodziny Sopotu jako kurortu. W związku z tą rocznicą organizatorzy – Sopocka Organizacja Turystyczna, miasto Sopot i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie – postanowili przełożyć termin Dni Kurortu na czerwiec i wydłużyć świętowanie o 2 dodatkowe dni.

Dni Kurortu powstały z myślą o mieszkańcach Sopotu i regionu, ale także przybywających z całej Polski gościach w celu zachęcenia ich do korzystania z walorów uzdrowiskowych oraz bogatej oferty SPA.

Obchody jubileuszu 200-lecia rozpoczęły się już w majówkę. Jednak to Dni Kurortu (9-11.06) będą oficjalną kulminacją świętowania. W długi czerwcowy weekend na skwerze Kuracyjnym i molo można będzie na własnej skórze poczuć uzdrowiskowy klimat Sopotu poddać się zabiegom z zastosowaniem lokalnej solanki, poznać szerzej kuracyjną ofertę miasta, ale też spędzić ten czas aktywnie, potańczyć, pośpiewać, a nawet wziąć udział w barwnej paradzie. Specjalnie na tę okazję przygotowano również wieczorne projekcje, które ozdobią sopocką latarnię. Na wytrwałych czekać będzie nocne zwiedzanie miasta.

Przez 3 dni (9-11.06) od godzin przedpołudniowych w miasteczku na skwerze Kuracyjnym, przed wejściem na molo, odbywać się będą bezpłatne zabiegi, masaże, warsztaty, prelekcje, konkursy z nagrodami i pokazy.

Kurort to takie trochę magiczne słowo, może nieco zapomniane, bo częściej w ostatnich latach używało się słowa „uzdrowisko”. Celowo chcemy wrócić do słowa kurort i do idei kurortu. Bo kurort to jest miejsce, gdzie leczy się duszę i ciało. To miejsce, gdzie obok zabiegów kąpielowych, zabiegów prozdrowotnych, jest również bardzo bogata oferta kulturalna, rekreacyjna i gdzie po prostu dobrze spędza się czas – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy partnerów – lokalnych przedsiębiorców oraz podmioty, które pracują na rzecz zdrowia oraz rozwoju oferty wellness i SPA. Odwiedzający będą mogli poznać bliżej specyfikę medycyny uzdrowiskowej, ale też zobaczyć prezentację historycznych strojów plażowych i odbyć bezpłatny rejs po Zatoce Gdańskiej.

Atrakcje podczas Dni Kurortu:

  • inhalacje i zabiegi z sopocką solanką,

  • ćwiczenia z fizjoterapeutą, joga na molo,

  • masaże, zabiegi i konsultacje kosmetologiczne,

  • gry, konkursy, warsztaty i koncerty dla dzieci,

  • premiera teatrzyku Historia Sopotu”, kiermasz książek,

  • degustacje zdrowej żywności, solanki i sopockiej wody z saturatora,

  • zwiedzanie Zakładu Balneologicznego,

  • wieczorne zwiedzanie Sopotu z przewodnikiem,

  • pokaz mody historycznych strojów kąpielowych,

  • miejska parada,

  • grająca fontanna na skwerze Kuracyjnym,

  • projekcje na latarni Zakładu Balneologicznego,

  • bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej,
  • koncerty na molo, silent disco oraz potańcówka w muszli koncertowej.Organizatorzy wydarzenia: Miasto Sopot, Sopocka Organizacja Turystyczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Partnerzy wydarzenia: Sanatorium MSWiA, Fundacja Sport na Zdrowie, Aqua Sopot, Sopotorium, Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, Pomorskie Centrum Reumatologiczne, Hotel Sopot, KartCenter, Państwowa Galeria Sztuki, Ergo Hestia Sopocki Klub Żeglarski, Sheraton, My Story Apartments, Premium Yachting Poland, Impresariat 34art, Teatr BOTO ,Experyment Gdynia, Kolejowy Odjazd, Ceramika Sopocka-Handmade, Tour Guide Service Gdańsk, Yacht Club Sopot, AMW Rewita, Sopot Seaglass, Polska Kiełbasa, Kaiser Patisserie, Remedios Centrum Rehabilitacji, Alvis, Mini Świat, Rehab Gdańsk, Fundacja Nasz Przyjazny Dom, Reha Sopot, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sopocie, Morze Aniołów, Sopockie Morsy, Sun&Snow, Miya Cosmetics, Olivia Star.

Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Esopot.pl, Together – rodzinna strona Trójmiasta, Magazyn Kobiet Mademoiselle, Radio Super Nova

Patronat honorowy: Polska Organizacja Turystyczna

Harmonogram wydarzeń

9 – 11 czerwca

10.00-17.00 Miasteczko na skwerze Kuracyjnym

Piątek – 9 czerwca

12.30 Bajki dla dzieci w muszli koncertowej

14.30 Koncert Agaty Świętoń dla dzieci na scenie na molo

20.00-22.00 Silent disco w muszli koncertowej

21.45 Grająca fontanna na skwerze Kuracyjnym

22.00 Projekcja na latarni Zakładu Balneologicznego

22.30 Wieczorne zwiedzanie Sopotu z przewodnikiem

Sobota – 10 czerwca

08.00 Joga na molo

10.30-14.00 Gra miejska Harpuś w Parku Północnym i Południowym

12.00 Zwiedzanie Zakładu Balneologicznego

18.00 Koncert Fisz Emade Tworzywo na scenie na molo

21.45 Grająca fontanna na skwerze Kuracyjnym

22.00 Projekcja na latarni Zakładu Balneologicznego

22.30 Wieczorne zwiedzanie Sopotu z przewodnikiem

Niedziela – 11 czerwca

12.00 Parada kuracyjna – start przed kościołem św. Jerzego

13.00 Występ dzieci z Teatru Muzycznego Baabus Musicalis na scenie na molo

14.00 Pokaz historycznych strojów kąpielowych w muszli koncertowej

15.00 Koncert Piotra Kuźniaka wraz z gościem specjalnym Ryszardem Poznakowskim na scenie na molo

17.00 Koncert PFK oraz potańcówka w muszli koncertowej

21.45 Grająca fontanna na skwerze Kuracyjnym

22.00 Projekcja na latarni Zakładu Balneologicznego5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *