Dlaczego zwykły szampon nie wystarczy do oczyszczania w salonie fryzjerskim?

mycie włosów w salonie fryzjerskim

Każdy, kto prowadzi swój salon, wie, jak ważna jest dbałość o detale. Wyposażenie i odpowiednie produkty stanowią klucz do sukcesu. Często przywiązuje się jednak wagę do kosmetyków koloryzacyjnych czy pielęgnacyjnych, a zapomina o tych do oczyszczania. Dlaczego szampon fryzjerski to lepszy wybór niż ten standardowy i dlaczego powinno się przywiązywać wagę do jego wyboru?

5 powodów, dla których lepiej wybrać szampon fryzjerski niż drogeryjny

Oczyszczanie skóry głowy i struktury włosa przeprowadza się przed większością procedur realizowanych w salonie lub po nich. W związku z tym bardzo ważne jest to, aby w jego trakcie stosować odpowiednie produkty. Z jakiego powodu szampony do włosów dla profesjonalistów są lepszym wyborem w salonie od tych drogeryjnych?

1. Większa skuteczność w oczyszczaniu

Dobrze oczyszczona skóra głowy wpływa na zdrowie włosów, dlatego trzeba o nią zadbać. Nie uda się to bez odpowiednich kosmetyków. Szampon powinien rozpuszczać zabrudzenia (w tym nagromadzony suchy naskórek i substancje wydzielane przez skórę), a zawarte w nim substancje aktywne umożliwiać ich skuteczne wypłukanie.

Drogeryjne kosmetyki też to umożliwiają, jednak ich stosowanie często wymaga kilkukrotnego mycia, aby osiągnąć zamierzony rezultat. To z kolei sprawia, że proces zajmuje dużo czasu, którego w salonie może zwyczajnie brakować, kiedy kolejni klienci będą czekali na swoją kolej.

2. Formuła delikatna dla skóry głowy i włosów

Szampon fryzjerski oczyszcza skórę głowy i włosy, ale jednocześnie jest dla nich bezpieczny. Te tkanki są stosunkowo delikatne i nie trzeba wiele, aby je podrażnić. Wówczas mogą wystąpić różnego rodzaju problemy – w funkcjonowaniu gruczołów, ale także te wizualne. Aby ich uniknąć, fryzjerzy stosują formuły, które są jednocześnie skuteczne i delikatne.

Szampony myją włosy, ale nie rozregulowują pracy gruczołów łojowych i nie podrażniają cebulek włosa. Są też stosowane w odpowiedniej ilości i spłukiwane po zalecanym czasie wodą o odpowiedniej temperaturze, co także przekłada się na ich skuteczność.

3. Znacznie lepsza wydajność niż w przypadku standardowych szamponów do włosów

Standardowy szampon, który można kupić w każdej drogerii, to produkt, który pozornie dobrze się pieni i wystarcza na długo. Jest tak pod warunkiem, że jest stosowany w domu – przez nie więcej niż kilka osób. W salonie, gdy szamponu używa się kilkanaście czy kilkadziesiąt razy dziennie, wydajność nabiera jednak nieco innego znaczenia.

Producenci kosmetyków dla profesjonalistów o tym wiedzą. Dbają o to, aby szampony przeznaczone do użytku w salonie już w niewielkiej ilości dawały oczekiwane rezultaty w kontekście oczyszczania. Dzięki temu korzystanie z ich produktów po prostu się opłaca.

4. Zapach przypadający do gustu większości klientów

W salonie fryzjerskim pojawiają się osoby o różnej wrażliwości na bodźce, w tym te zapachowe. Trzeba o tym pamiętać również w kontekście doboru kosmetyków do pielęgnacji. Szampony do włosów dla profesjonalistów mają delikatne, neutralne zapachy, dlatego przypadną do gustu większości Twoich klientów.

5. Dopracowany skład

W kosmetykach do oczyszczania produkowanych do użytku w salonie ogromne znaczenie ma skład. Szampony zawierają aktywne substancje czyszczące, które pozwalają pozbyć się zabrudzeń bez podrażniania skóry głowy i niszczenia struktury włosów. Ich działanie jest potwierdzone przez badania i wieloetapowy proces opracowywania składu.

Oczyszczanie to podstawa większości zabiegów wykonywanych w salonie fryzjerskim. Warto zadbać o to, aby było nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne dla skóry oraz włosów. Możesz to zrobić z szamponami ze sklepu Trena.pl. Znajdziesz w nim produkty jednocześnie wydajne, skoncentrowane i pozytywnie wpływające na kolejne etapy pielęgnacji czy koloryzacji.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *