Ciekawe prezenty dla najmłodszych – co wybrać?

Nie ma chyba drugiej takiej grupy, która w tak wyrazisty sposób cieszyłaby się z otrzymanych prezentów, jak dzieci. Faktycznie, maluchy potrafią autentycznie uradować się z każdego, choćby najmniejszego drobiazgu, który trafi w ich ręce. Szczęście naszych pociech jest dla nas najważniejsze, nic dziwnego zatem, że przykładamy szczególną wagę do starannego wyboru upominków przeznaczonych właśnie dla nich. Dziecko na ogół nie umie udawać swoich emocji ani ich ukrywać przed światem, masz zatem pewność, że jego reakcja na otrzymany podarunek będzie adekwatna do targających nim w tym momencie odczuć. Dowiedz się, jak sprawić, aby na buzi maluszka pojawił się autentyczny uśmiech wywołany za sprawą wręczonego mu przez Ciebie upominku.

Zabawki, z którymi nuda nie ma szans

Na rynku jest ich dostępnych całe mnóstwo. I to w różnych wydaniach – dla chłopców i dziewczynek, dla niemowląt i dzieci w wieku szkolnym. Mali rozrabiacy z całą pewnością ucieszą się z gadżetów przypominających im motywy z ulubionych kreskówek (np. kubków z wizerunkami bajkowych postaci albo pluszowego kotka, który z powodzeniem może również spełniać funkcje poduszki. Z kolei dla małych dam nie znajdziesz lepszego prezentu niż domek dla lalek.

Dobrym rozwiązaniem wydaje się też zakup gier edukacyjnych i puzzli rozwijających umysł dziecka i pozwalających mu na doskonalenie różnych życiowych umiejętności. A może warto byłoby zaopatrzyć najmłodszego członka rodziny w specjalne sortery kształtów albo pchacze edukacyjne? Kształtowana przy ich użyciu wiedza ma szansę pozostać z dzieckiem na dłuższy czas. Właśnie dlatego, że jest podana w bardzo atrakcyjnej i przystępnej dla malucha formie.

Kilkulatka od najwcześniejszego dzieciństwa warto zachęcać także do podejmowania aktywności ruchowej. Sprzyjają temu takie akcesoria, jak piłeczki, skakanki, a nawet pojawiające się w ostatnim czasie na rynku mini-siłownie przeznaczone dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia.

W świecie kolorów i wzorów

Dla malucha barwy mają ogromne znaczenie. Przyciągają one wzrok dziecka i skupiają jego uwagę na danym przedmiocie. To właśnie dlatego tak istotne jest zagwarantowanie maluchowi w miarę możności stałego obcowania z kolorami w najbliższym otoczeniu. Dotyczy to nie tylko zabawek oraz przedmiotów codziennego użytku, ale także ubrań. Nie jest przypadkiem, że odzież niemowlęcia oraz kilkuletniego dziecka zazwyczaj upstrzona jest rozmaitymi barwami, a nierzadko także odpowiednio dobranymi motywami graficznymi. Odnosi się to zarówno do sweterków, koszulek, sukieneczek i spodenek, jak i do dodatków, takich jak choćby skarpetki.

Jeśli zatem szukasz ciekawego prezentu dla swojej pociechy, może to właśnie skarpety są drogą, którą powinieneś podążyć? Oczywiście, nie mogą to być zwyczajne podkolanówki o jednolitej tonacji kolorystycznej. Zajrzyj na stronę internetową sklepu Many Mornings. Dziecięce skarpety, które tam zobaczysz, już wkrótce mogą stać się ulubioną częścią garderoby Twojego synka lub córeczki. A wszystko dzięki ich oryginalności. W ofercie sklepu znajdziesz mnóstwo propozycji, w tym na przykład skarpetki do trampek – https://manymornings.com/motywy/skarpetki-do-trampek/.

Maluchy, które zazwyczaj nie boją się eksperymentować ze swoim wyglądem (często robią to zresztą zupełnie nieświadomie), na pewno nie będą miały większych oporów przed założeniem na nogi skarpetek, które prezentują się tak, jakby były do siebie niedopasowane. To jednak tylko złudzenie. Cały trik polega na umieszczeniu na obu skarpetach rysunków nawiązujących do jednej kategorii tematycznej (np. zwierząt, piłki nożnej, owoców i warzyw, ochrony środowiska itp.). Można paradoksalnie stwierdzić, że podobieństwo obu podkolanówek do siebie tkwi w tym, że są one do siebie niepodobne.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *