DMarta Koniczuk ukończyła Architekturę Wnętrz na Wydziale Architektury i Wzornictwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej dyplom architektoniczny (z aneksem ze scenografii w 2010 roku) wyróżniony został w wielu konkursach. Obecnie jest asystentką w Pracowni Podstaw Projektowania Architektury na ASP w Gdańsku. Oprócz licznych realizacji projektów wnętrz, czynnie pracuje jako scenograf teatralny i filmowy.
Zakup nowego mieszkania to spory stres, a co dopiero jego aranżacja! Wszystko musi być dokładnie przemyślane i zorganizowane, bo w danym układzie i wystroju spędzimy całe lata. Gdzie powinien być zlew w kuchni, gdzie kaloryfery i jak wszystko zorganizować, żeby było przestrzennie, przytulnie i funkcjonalnie jednocześnie? Tu z odsieczą przychodzi architekt.
Zmiany już na etapie budowy
Aby architekt rzeczywiście miał pole do manewru oraz czas na przygotowanie projektu, najlepiej zgłosić się do niego już na etapie samej budowy, kilka miesięcy przed jej zakończeniem. To daje możliwość przestawienia ścian, przeniesienia niektórych przyłączy wodno-kanalizacyjnych czy przyłączy elektrycznych, tak aby były one położone z myślą pod konkretne oprawy oświetleniowe.
Oszczędność budżetu i czasu
Wczesna interwencja architekta wnętrz – już na poziomie deweloperskim, pozwala na zaoszczędzenie dużej części budżetu, eliminując kosztowne wyburzanie ścian oraz pracochłonne zmiany elektryczne. Dzięki rozpoczętej współpracy na wiele miesięcy przed odbiorem, etap samego wykończenia może wystartować od razu po odebraniu kluczy, z umówioną wcześniej ekipą, minimalizując czas remontu do minimum.
Wytyczne klienta
Klarowne wytyczne klienta, który jasno określa swoje oczekiwania co do swojego przyszłego mieszkania, pozwalają architektowi zrealizować jego wizję. Przy aranżacji mieszkania zmieniono układ grzejników i wymieniono je na bardziej efektywne oraz skorelowane formą oraz kolorem z projektem wnętrz. Skupiono się również na zadbaniu o ciekawe osie widokowe, a przestrzeni łazienki dodano elegancji, tworząc komfortową strefę relaksu.
Aranżacja wnętrza
W przedstawianym projekcie zastosowano matowe drewno w postaci parkietu oraz mozaiki, ułożonej z forniru na zabudowach meblowych. Mamy tu też ciężkie elementy stalowe i granat połączony z burgundem, idealnie skomponowane z delikatną strefą wypoczynku. Materiały użyte w projekcie to przede wszystkim naturalne powierzchnie, dyskretnie towarzyszące codziennemu użytkowaniu wnętrz. Głębokie maty i błysk detali tworzą bogate kompozycje, a całość to ponadczasowa, kojąca zmysły strefa.