Dlaczego warto kupić drogi zegarek?

piękny złoty Rolex

Kupno drogiego samochodu zwykle nikogo nie dziwi – jeśli tylko można sobie na to pozwolić, czemu nie? Z zegarkami jest nieco inaczej – nie wszyscy rozumieją bowiem, po co wydawać kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet ponad 100 tysięcy złotych na taki gadżet. Dla wielbicieli zegarków sprawa jest jednak oczywista – luksusowy, limitowany i najczęściej drogi zegarek to często spełnienie marzeń albo inwestycja. Poznaj powody, dla których warto kupić drogi zegarek.

Co oznacza „drogi zegarek”?

Pojęcie wysokiej ceny jest oczywiście względne – dla każdego oznacza coś innego. Dla osób zarabiających na poziomie średniej krajowej zegarek za kilka tysięcy złotych prawdopodobnie będzie drogi, ale już dla managera czy prezesa firmy – raczej będzie to niższa półka cenowa. Za umowną granicę drogich zegarków przyjmuje się więc z reguły ok. 10 tysięcy złotych. Od takich kwot zaczynają się czasomierze od renomowanych marek jak np. znane z wysokiej jakości zegarki IWC to półka cenowa zaczynająca się od 20 tysięcy złotych. Dlaczego warto rozważyć zakup zegarka w takiej cenie? Powodów jest kilka. 

Drogi zegarek podnosi prestiż

Zegarek jest synonimem prestiżu i statusu społecznego. Czy tego chcemy czy nie, w niektórych branżach takie dodatki świadczą o sukcesie i klasie. Mowa przede wszystkim o biznesie – prezesi czy managerowie na wysokich stanowiskach najczęściej inwestują w drogie, luksusowe zegarki, by być traktowanymi poważnie. Dobry, elegancki zegarek dopasowany do stroju działa także na podświadomość – mówi Twojemu partnerowi biznesowemu, że jesteś punktualny, zorganizowany, dbasz o detale i można na Tobie polegać. 

Zegarek jako pamiątka ważnego wydarzenia

Dobry zegarek można nosić przez lata, dlatego to często pomysł na prezent z okazji ważnego wydarzenia. Narodziny dziecka, rocznica ślubu, ukończenie studiów, okrągłe urodziny czy inna warta zapamiętania okazja są dobrym pretekstem, by podarować komuś drogi zegarek. Taki prezent nabiera wartości dodanej, gdy umieszczony zostanie na nim grawer – staje się wtedy osobistą pamiątką, którą można przekazać kolejnemu pokoleniu.

Kosztowny zegarek dla kolekcjonera

Zegarki można kolekcjonować – podobnie jak sprzęt, samochody czy biżuterię. A dla kolekcjonerów, jak wiadomo, cena często nie gra roli, ponieważ liczy się włączenie do kolekcji tego konkretnego modelu. Fenomenu kolekcjonowania chyba nie da się racjonalnie wyjaśnić – wyszukiwanie niemal niedostępnych modeli, zapisywanie się na listy oczekujących na dany zegarek i śledzenie aukcji jest po prostu bardzo przyjemne i gwarantuje ogromne emocje. 

Drogi zegarek jako inwestycja

Mądre kupowanie zegarków może być inwestycją. Trzeba jednak wiedzieć, jakie modele kupować, by rzeczywiście mogły stać się lokatą kapitału. Warte uwagi są wszelkie edycje limitowane, w krótkich seriach i wypuszczane z różnych okazji – z reguły ich wartość z czasem rośnie. Na właśnie takie egzemplarze polują kolekcjonerzy! Warunkiem jest oczywiście kupienie zegarka ze sprawdzonego źródła – z kompletem dokumentów i potwierdzeniem zakupu.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *