Dla kogo jest dieta pudełkowa?

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami olbrzymiego skoku technologicznego, rewolucji cyfrowej oraz innych udogodnień, które ułatwiają nam codzienną egzystencję.

Towarzyszą temu zmiany w obrębie społeczeństwa, także te dotyczące stosunku do racjonalnego odżywiania się. Jedną z odpowiedzi na potrzeby współczesnego społeczeństwa jest catering dietetyczny zwany także dietą pudełkową. Podpowiadamy dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie. 

Racjonalne i systematyczne odżywianie się

Współczesne czasy to epoka paradoksu. Z jednej strony jesteśmy świadkami wzrastającej świadomości dotyczącej odżywiania się. Zdrowy styl życia promują dietetycy, lekarze, ale także celebryci i influencerzy. Z drugiej jednak strony w społeczeństwach rozwiniętych nadwaga i otyłość to jedne z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Zły sposób odżywiania się wynika z bardzo wielu czynników, w tym także z wykluczenia – ekonomicznego i kulturowego. Bardziej dostępne i tańsze potrawy to bowiem zwykle wysoko przetworzone produkty, gotowe dania i fast foody. Polska tradycja obfituje w dużą ilość smażonych mięs, potraw mącznych i ciężkich sosów. Styl gotowania przechowujemy w pamięci genetycznej i wynosimy go z domu. Problem z racjonalnym żywieniem mają także osoby, które na co dzień dużo pracują i zwyczajnie nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie sobie posiłków. Skutkuje to częstym jedzeniem „na mieście” oraz podjadaniem w momentach kiedy akurat mamy na to czas.

Catering dietetyczny jest w dużej mierze rozwiązaniem wymienionych wyżej problemów. Otrzymujemy bowiem gotowe posiłki, które zostały przygotowane zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Ich składniki odżywcze i liczba kalorii również są dostosowane do naszych potrzeb. Jest to prawdziwe remedium na wymienione wyżej problemy i dylematy.

Dla kogo jest dieta pudełkowa? 

Odpowiedź na pytanie jest stosunkowo prosta. Dieta pudełkowa to rozwiązanie dobre w zasadzie dla każdego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nad przygotowywanymi w ten sposób posiłkami pracują profesjonaliści – lekarze, dietetycy i kucharze. Mamy więc pewność, że są to dania doskonale zbilansowane, które odpowiadają na wszystkie nasze indywidualne potrzeby. Catering dietetyczny jest dostosowany do naszego stanu zdrowia, wieku, wagi oraz stylu życia. Zarówno osoby chore na cukrzyce, te, które wykluczają ze swojej diety jakiś składnik, jak i wegetarianie czy weganie – każdy dostanie taki jadłospis, jakiego potrzebuje.

Kolejną zaletą jest fakt, że dieta pudełkowa wyrabia w nas nawyk jedzenia ciepłych posiłków o ustalonych konkretnych porach. Warto bowiem wiedzieć, że nie tylko kaloryczność dań, ale także regularność ich spożywania wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu oraz zachowanie doskonałej sylwetki. 

Jak więc widać dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem praktycznie dla każdego. Jej wykupienie jest równoznaczne z pozostawaniem przez cały czas pod opieką lekarza i dietetyka, którzy profesjonalnie dbają o nasze odżywianie. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *