Depilacja laserowa latem – czy można wykonać zabieg depilacji w wakacje?

depilacjalaserowa2 wp

Depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia na dłużej. Jednak wiele osób zastanawia się, czy można przeprowadzać ten zabieg również latem. Temat depilacji laserowej staje się szczególnie interesujący, gdy zbliżają się wakacje. Czy promienie słoneczne mogą wpłynąć negatywnie na skórę po depilacji laserowej? Czy istnieją jakieś specjalne zalecenia dotyczące zabiegu w okresie letnim? Zanim zdecydujesz się na depilację, warto poznać odpowiedzi na te pytania, aby móc cieszyć się gładką i bezproblemową skórą przez cały sezon letni. Dowiedz się, czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna i skuteczna.

Kiedy najlepiej zaplanować zabieg depilacji laserowej?


Zabieg depilacji laserowej
najlepiej wykonywać w czasie, kiedy nie planujesz wystawiać depilowanych miejsc na działanie promieni słonecznych. Dlatego warto zacząć kurację w okresie jesienno-zimowym lub umówić się na zabieg pod koniec wiosny. Światło lasera działa na melaninę zawartą w barwniku włosa i skóry, więc w przypadku mocnej opalenizny istnieje ryzyko zmniejszenia skuteczności procedury, a nawet poparzenia. 

Wiemy, że depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Należy jednak pamiętać, że tylko przeprowadzenie całej serii zabiegowej pozwala osiągnąć długotrwały efekt redukcji niechcianych włosków. To, ile zabiegów na daną partię będzie potrzebne, zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. 

W przypadku depilacji laserowej należy skrupulatnie przestrzegać terminów wizyt. Czas na wykonanie kolejnego zabiegu zależy od cyklu wzrostu włosa. Bikini czy pachy powinno się depilować co 6 tygodni, nogi co 8, natomiast, wąsik co 4. Warto więc zaplanować depilację laserową z wyprzedzeniem, aby zdążyć z wykonaniem pełnej serii zabiegów tuż przed wakacjami. 

Czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna?

Możemy zaplanować depilację laserową na długo przed urlopem, ale zdarza się, że piękna pogoda i słońce zaskoczy nas wcześniej. Co jeśli przegapiliśmy moment na rozpoczęcie terapii, gdy jeszcze promienie słońca nie są intensywne? Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla opalonej skóry?

Depilacja laserowa latem jest możliwa ale, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Nie należy eksponować ciała na słońce. Jeśli wiesz, że narażenie się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych jest nieuniknione, pamiętaj o stosowaniu kremów z wysokim filtrem SPF. Unikanie opalenia obszarów poddanych zabiegowi jest konieczne ze względów bezpieczeństwa. Istnieje ryzyko wystąpienia powikłań związanych z działaniem promieni słonecznych, takich jak przebarwienia a nawet poparzenia skóry.

Czy oznacza to, że musisz zapomnieć o gładkiej skórze na wakacje i całkowicie zrezygnować z laserowego usuwania owłosienia? Nic bardziej mylnego! Kosmetolog w klinice medycznej Wellclinic w Warszawie i Gdańsku dopasowuje zabieg do indywidualnych planów Pacjenta. Depilacja laserowa na określone partie ciała jest bezpieczna przez cały rok!

Laser w okresie letnim – jakie partie ciała najlepiej wykonywać w tym czasie?

W wakacje możesz swobodnie stosować laser na określone partie, które nie będą narażone na bezpośrednie działanie promieniowania UV, np. okolice bikini oraz pachy. Pamiętaj o tym, aby wychodząc na słońce, stosować balsam z wysokim filtrem. Po powrocie z wakacji zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry, aby uniknąć podrażnień. Na kolejną depilację laserową umów się za około 3 tygodnie po urlopie.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *