Depilacja laserowa – jak działa, skuteczność, przeciwwskazania

Usuwanie owłosienia bywa niekiedy dość problematyczne. Czasami okazuje się, że zwykła maszynka do golenia i żele nie są do końca skuteczne. Jednak obecna technologia spowodowała, że pojawiło się wiele lepszych sposobów na pozbycie się owłosienia. Jednym z nich jest właśnie depilacja laserowa. Co to takiego i co warto o niej wiedzieć? Czy naprawdę jest taka skuteczna?

Czym jest laserowa depilacja?

Zdecydowanie depilacja laserowa największą popularnością cieszy się wśród kobiet. To właśnie Panie najczęściej decydują się na tego typu zabiegi. Medycyna estetyczna znajduje się teraz na tak wysokim poziomie, że znajduje rozwiązania praktycznie na każde problemy. Tak tez stało się w przypadku usuwania owłosienia. Czym zatem jest laserowa depilacja ciała? Otóż jest to zabieg, który ma na celu dokładne usunięcie owłosienia z ciała. Wykorzystuje on w tym celu promieniowanie, które wytwarzane jest przez odpowiedni laser. Jak to się dzieje? otóż generowany laser zabija komórki włosów, które w następstwie zaczynają wypadać. Nie oznacza to jednak, że wystarczy tylko jedna wizyta w salonie, aby pożegnać się na stałe z owłosieniem. Konieczne będzie powtórzenie tego zabiegu, aby komórki nie zaczęły się od nowa regenerować. Wiele osób rezygnuje jednak z takiego zabiegu. dlaczego? Otóż pojawiają się pewne obawy, dotyczące tego, czy wykorzystanie lasera jest na pewno bezpieczne dla zdrowia. Jest to zdecydowanie jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Nie bez powodów wykonują go specjaliści w gabinecie lekarskim czy pracownicy kliniki. Oczywiście warto wspomnieć tutaj o dość wysokich kosztach za wykonanie takiego zabiegu. Otóż przeważnie za jeden obszar ciała, na przykład nogę, klient musi zapłacić nawet kilkaset złotych. Jak zatem to działa?

Jak działa depilacja laserowa?

Już wiadomo, że w czasie zabiegu usuwania owłosienia metodą laserową wykorzystywany jest strumień promieniowania, który skutecznie zabija komórki macierzyste włosów. Jednak jak to się dzieje? Otóż warto wiedzieć o tym, że cebulki włosów znajdują się na głębokości około 5 milimetrów. Wiązka lasera wnika właśnie na taką głębokość w głąb naskórka, powodując nieodwracalne uszkodzenia włosów. Melanina, czyli barwnik, który znajduje się we włosach pochłania tą wiązkę lasera. Co za tym idzie barwnik ten się nagrzewa, a następnie rozpada. Wyróżnić można oczywiście wiele rodzajów lasera, jednak są one dopasowywane głównie według indywidualnych potrzeb klientów.

Skuteczność depilacji laserowej

Czy zabieg ten jest skuteczny? Oczywiście należy liczyć się tutaj z faktem, że konieczne może okazać się kilkukrotne powtarzanie zabiegu. Uszkodzone cebulki rozpoczynają bowiem regenerację, więc zanim zostaną całkowicie zniszczone może potrwać trochę czasu. Na skuteczność depilacji laserowej ma wpływ wiele czynników. Jednak jeśli jest prawidłowo wykonana to gwarantuje prawie 100 procentową skuteczność. Na niepowodzenie wpływać może złej jakości sprzęt oraz brak umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg. Aby pozbyć się praktycznie wszystkich włosów konieczne będzie wykonanie nawet 5 zabiegów. Dlatego tak ważne jest udanie się do dobrej kliniki, gdyż wiąże się to z ogromnym wydatkiem, dlatego zabiegi powinny być odpowiednio przeprowadzone.

Przeciwwskazania do wykonania

Oczywiście nie każda osoba może udać się na usuwanie owłosienia tą metodą. Kto powinien z tego zrezygnować? Przede wszystkim nie jest to zabieg zalecany kobietom w ciąży. Sztucznie opalona skóra również nie powinna być narażona na działanie lasera. Mała skuteczność laserowej depilacji ukazuje się w przypadku włosów jasnych, dlatego blondynki powinny zrezygnować z tego procesu. Wiele osób przyjmuje także leki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne po długim kontakcie ze słońcem czy promieniowaniem, dlatego takim osobom nie poleca się wykonywania takiego zabiegu. Stosowanie jakichkolwiek kremów wspomagających opaleniznę czy bronzerów nie jest wskazane, jeśli planowany jest zabieg laserowego usuwania owłosienia. Oczywiście konieczne będzie także właściwe przygotowanie się do depilacji. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby miesiąc przed planowanym zabiegiem zrezygnować z golenia się czy usuwania owłosienia w inny sposób.

Depilacja laserowa jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Jednak należy uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim liczyć z dość dużym wydatkiem finansowym. Jednak efekty potrafią być naprawdę zaskakujące. W dzisiejszych czasach możliwe jest wyrzucenie maszynki do golenia do kosza. Jedyne co trzeba zrobić, to znaleźć odpowiednią klinikę medycyny estetycznej. 

Więcej na https://epicentrum.olsztyn.pl/zabiegi/laseroterapia/depilacja-laserowa/

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *