Dekorator wnętrz. Kiedy jest niezbędny?

Gdy stajemy w pustych czterech ścianach nowego domu lub mieszkania, kluczowe staje się pytanie: jak zagospodarować tę przestrzeń? Gdy brak nam pomysłu lub umiejętności, warto zwrócić się o fachową pomoc do dekoratora wnętrz.

Dobrym momentem na zatrudnienie specjalisty od aranżacji wnętrz jest zmiana lub gruntowny remont domu, często też plany sprzedaży mieszkania. Profesjonalnie urządzona przestrzeń zyskuje na wartości i może się cieszyć większym zainteresowaniem wśród przyszłych nabywców. My z kolei pozbędziemy się problemu zaprojektowania i urządzenia wnętrza – dekorator kompleksowo wykona te czynności za nas.

Gdy konieczny jest profesjonalizm

Podpowiada on w kwestii umeblowania, kolorów ścian, materiałów wykończeniowych, dekoracji, tak by w praktyczny i efektowny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Zwraca bowiem uwagę na to, czego laik nie zauważa, na przykład na konstrukcję, nasłonecznienie, ergonomię, swobodę ruchu, pracy, komfort życia czy podział pomieszczeń. To ważne w sytuacji, gdy chcemy zamieszkać w profesjonalnie zaaranżowanym mieszkaniu, jakie ma nam posłużyć na długie lata.

Gdy stawiamy na oryginalność

Projektant posiada specjalistyczną wiedzę na temat aktualnie obowiązujących trendów, aby móc wykorzystać ją w swojej autorskiej, oryginalnej wizji. Jego zadaniem nie jest bowiem powielanie schematów, ale zaaranżowanie niepowtarzalnego, funkcjonalnego wnętrza, które jednocześnie będzie odpowiadało oczekiwaniom klienta. Dekorator powinien bazować na jego koncepcji, fachowo ją opracować, bez narzucania swoich upodobań. Pomimo to warto przed wyborem projektanta zapoznać się z jego wcześniejszymi aranżacjami i sprawdzić, które z nich najbliższe są naszym gustom.

Gdy chce się zaoszczędzić czas i pieniądze

Po przygotowaniu i akceptacji projektu przyjdzie czas na jego realizację. Na tym etapie projektant dobierze materiały wykończeniowe, farby, panele, umeblowanie, dzięki czemu ominie nas perspektywa długich godzin spędzonych w sklepach. Ponadto zyskamy gwarancję, że elementy wystroju będą dobrej i adekwatnej do ceny jakości. Dekorator orientuje się bowiem w aktualnie obowiązujących ofertach rynkowych i zna najlepsze marki. Ponadto potrafi dopasować ich produkty do rozmiarów i charakteru wnętrza. Często zdarza się, że stale współpracuje ze sprawdzonymi firmami, dzięki czemu otrzymuje rabaty cenowe. Może się nawet okazać, że zrównoważą one wydatki przeznaczone na zatrudnienie dekoratora.

Warto zdecydować się na jego pomoc, żeby w przyszłości nie żałować negatywnych efektów samodzielnej aranżacji. Dom jest bowiem wyjątkową przestrzenią, gdzie powinniśmy czuć się swobodnie i komfortowo. Chcemy, by była idealna, a dekorator z pewnością pomoże urzeczywistnić to marzenie.

Tekst: Dominika Preis

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *