Jak dbać o skórę latem?

Lato to czas beztroski. Wraz z rosnącą temperaturą odsłaniamy coraz więcej ciała. Z jednej strony jest to dla nas wygoda, gdyż możemy się łatwiej ochłodzić i lepiej się wchłania witamina D. Jednak z drugiej często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry wysoce eksponowanej na słońce, co może skutkować łuszczeniem się, poparzeniami słonecznymi, a także pojawieniem się przebarwień czy znamion. Jak zatem odpowiednio dbać o skórę latem, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji?

Ochrona przeciwsłoneczna

Latem należy przede wszystkim zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV. Jest to ważne nie tylko w czasie opalania, ale także podczas drogi do pracy czy spaceru z dziećmi. Szczególnie właśnie skóra małych dzieci powinna być chroniona. Dla małych dzieci warto wybierać kosmetyki z SPF 30-50, zaś dla dorosłych minimum SPF 10-15. Co jakiś czas warto obserwować czy na skórze nie pojawiają się zmiany w wyniku ekspozycji na słońce. Jeśli coś nas zaniepokoi warto udać się do dermatologa (przychodnię można znaleźć na stronie medycynadab.pl).

Odżywanie skóry

W czasie lata należy również odpowiednio odżywiać skórę. Można to zrobić przy pomocy kosmetyków takich jak kremy do twarzy czy balsamy do ciała (warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyki używane na co dzień mają filtry SPF). Warto jednak też przyjrzeć się bliżej swojej diecie. Powinna ona być bogata w warzywa i owoce, które dostarczą wszelkich niezbędnych dla zdrowia skóry składników mineralnych.

Nawilżanie skóry

Skórę należy nawilżać od zewnątrz przy pomocy specjalnych kosmetyków, ale równie ważne jest jej wewnętrzne nawilżenie. Odpowiednie nawilżenie jest też niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego należy pić odpowiednią ilość wody – pozwoli to także uniknąć odwodnienia w bardzo upalne dni (odwodnienie jest bardzo niebezpieczne dla małych dzieci i niemowląt). Osobie dorosłej zaleca się picie od półtora do dwóch litrów wody w ciągu dnia. W czasie bardzo upalnych dni może to być jeszcze więcej.

 

 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *