Czym charakteryzuje się materac visco?

Czym charakteryzuje się materac visco?

Coraz większa ilość osób zaczyna zwracać uwagę na to, na czym śpią. Spowodowane jest to coraz częstszym problemem bólu pleców. Nasze kręgosłupy są dotkliwie nadwyrężane poprzez codzienny stres, czy siedzący tryb życia.

Warto zauważyć, że to na jakim materacu śpimy, ma realne przełożenie na jakość i długość naszego snu. Z tego powodu poszukiwanie odpowiedniego materaca stało się priorytetem. Dobry materac nie tylko zapewni zdrowy i regenerujący sen, ale także zadba o nasz kręgosłup i ukoi dolegliwości bólowe. Materace piankowe cieszą się coraz większą popularnością, a szczególnie interesującym modelem jest materac z pianki visco. Czym charakteryzuje się ta innowacyjna pianka i dlaczego ma tak dobry wpływ na nasz kręgosłup?

Historia pianki termoelastycznej, czyli jak materac visco stał się jednym z popularniejszych rodzajów materaców

Filmy i powieści science-fiction przez całe lata pokazywały zaawansowane technologicznie łóżka, które pomagają futurystycznym ludziom zasypiać i dbają o ich zdrowie. Dziś taki materac wcale nie jest żadną fantastyką naukową, tylko realnym rodzajem materaca, który każdy z nas może mieć w swojej sypialni. Zacznijmy od tego, że piankę tą możemy znaleźć pod wieloma nazwami, takimi jak:
• pianka termoelastyczna,
• pianka memory,
• pianka visco,
• pianka leniwa.


Historia pianki visco sięga lat 80. XX wieku. Wtedy to zaczęto eksperymentować z nowym rodzajem pianki poliuretanowej. Z połączenia poliuretanu i innych składników, powstała pianka visco, która odznaczała się bardzo interesującymi właściwościami. Jako pierwsi zainteresowali się nią naukowcy z NASA. Pianka termoelastyczna była przez długi czas zbyt droga w produkcji, dlatego do powszechnego użytku weszła dopiero, gdy cena jej produkcji spadła na tyle, by opłacalne było stosowanie jej do produkcji materaców i poduszek. Dziś materace z pianki termoelastycznej powoli zaczynają być standardem, gdyż ich niesamowite właściwości zadowalają i zaskakują coraz większą ilość konsumentów.

Historia pianki termoelastycznej, czyli jak materac visco stał się jednym z popularniejszych rodzajów materaców

Materace z pianki termoelastycznej pozwolą na zmniejszenie dolegliwości bólowych i regenerujący sen

Materace z pianki termoelastycznej bardzo częstostosowane są jako materace medyczne, ponieważ unikalne właściwości pianki termoelastycznej przeciwdziałają powstawaniu odleżyn. Z tego powodu bardzo często wykorzystuje się je w szpitalach specjalistycznych, czy centrach rehabilitacji. Ich niezwykłe właściwości doceniają osoby z dolegliwościami bólowymi i problemami z krążeniem. Materac visco w bardzo charakterystyczny sposób oddaje ciepło ciała osoby, która na nim leży. Pozwala to na relaks i regenerujący sen.

Jeśli szukasz materaca visco, to warto postawić na materace termoelastyczne od Sleepmed. Ich producentem jest Hilding Anders Polska sp. zo.o. Cieszą się one najwyższą jakością wykonania, którą potwierdzają tysiące klientów z całego świata. Warto dodać, że wieloletnie doświadczenie sprawia, że materace Sleepmed są niezwykle trwałe, a ich zakup jest inwestycją we własne zdrowie na długie lata.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *