Czy warto płacić za catering dietetyczny?

W dzisiejszych czasach zamawianie jedzenia jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza dla zapracowanych osób bądź dla tych, którzy potrafią przypalić nawet wodę. Ofert cateringowych z dowozem nie brakuje, warto jednak najpierw sprawdzić, czy gotowe dania są faktycznie zdrowe i przyrządzane z dobrych gatunkowo składników.

Dieta pudełkowa dla każdego

Oferta dietetycznego cateringu jest tak naprawdę skierowana zarówno do osób będących na diecie jak i do tych które o gotowaniu nie mają zielonego pojęcia, bądź nie mają na to czasu.  Zazwyczaj kulinarne eksperymenty i tak kończą się zamawianiem fast-foodów więc po co niszczyć żołądek jedzeniem nafaszerowanym chemią skoro jest zdrowsza i smaczniejsza opcja. Oczywiście wcześniej warto sprawdzić nie tylko cennik cateringowych posiłków, lecz także samo menu, które zazwyczaj ma wiele do zaoferowania więc na pewno każdy dobierze coś pod siebie. Takie posiłki idealnie sprawdzą się też dla dzieci zamiast tradycyjnych drożdżówek wrzucanych do tornistrów.  Do największych zalet dietetycznego cateringu koniecznie trzeba zaliczyć:

   – możliwość wybrania odpowiedniego menu

   – dostarczenie zamówienia o danej porze pod wskazany adres

   – możliwość utraty wagi, bo posiłki mają określoną wartość kaloryczną.

Jak wybrać firmę cateringową?

Z racji, iż dietetyczne jedzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na rynku powstaje coraz więcej firm oferujących dostawy jedzenia. Wybór nie będzie łatwy, dlatego wcześniej warto sprawdzić, co w ofercie posiada dana firma. Ważne jest, by wszystkie potrawy były świeże, a z tym często jest problem. Czas dostawy też jest istotny, zwłaszcza jeśli posiłki muszą być spożywane o określonych godzinach. Godną polecenia ofertę można na pewno znaleźć na fitapetit.com.pl, gdzie zainteresowani znajdą nie tylko doskonałą jakość, lecz także kompleksową obsługę i możliwość wyboru odpowiedniej diety. Niestety prócz licznych zalet firmy cateringowe oferujące diety pudełkowe mają też swoje wady, do których trzeba na pierwszym miejscu zaliczyć ceny. Taka miesięczna wygoda może kosztowa nawet kilkaset złotych, więc nie jest to wydatek już dla każdego. Często też okazuje się, że gotowe posiłki nie trafiają w kulinarne preferencje bądź nie są faktycznie przygotowywane z produktów z najwyższej półki, lecz z tańszych zamienników, choć takie szczegóły nie każdy jest w stanie zauważyć. Zamawianie dietetycznych posiłków jest nie tylko zdrowym rozwiązaniem, lecz stanowi też dużą oszczędność czasu, czyli jednym słowem jest to wygoda.

Posiłki bez glutenu – czy są oferowane?

Tak, obecnie coraz więcej firm cateringowych posiada w swoim menu diety bezglutenowe. Osoby z nietolerancją glutenu powinny jednak wcześniej sprawdzić, czy posiłki faktycznie przygotowywane są w sterylnych warunkach, w innym przypadku dieta bezglutenowa będzie tylko z nazwy. To samo tyczy się diety bez laktozy. Przy zamawianiu posiłków tego rodzaju posiłków warto więc zachować szczególną ostrożność.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *