Czy warto kupować biżuterię srebrną?

bizuteria

Srebro to jeden z najczęściej wykorzystywanych metali szlachetnych. W jubilerstwie jest podstawowym kruszcem dla rozmaitych naszyjników, pierścionków, bransoletek i wisiorków. Czy warto inwestować w taką biżuterię?

Nie ma co ukrywać, oferta rynkowa jest niezwykle szeroka, toteż wymagania stawiane przez klientów i klientki cały czas rosną. Jubilerzy starają się podołać wyzwaniu, przygotowując nie tylko produkty odnoszące się do klasyki, ale również niezwykle wymyślną biżuterię. Ma ona zadowolić osoby podążające za obecną modą, a także chcące w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu.

5 powodów, dla których warto kupić srebrną biżuterię

W obu przypadkach srebro jest materiałem niezwykle cenionym, także przez odbiorców. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, dla których biżuteria srebrna okaże się dobrym wyborem. Niezależnie od jej specyfiki.

1. Wysoka trwałość

Srebrna biżuteria może pozostać z nami przez długie lata, zwłaszcza gdy będzie należycie konserwowana. Metal ten wyróżnia się doskonałą wytrzymałością mechaniczną, toteż nie musimy martwić się tym, że srebrne kolczyki czy bransoletki szybko ulegną uszkodzeniu.

2. Uniwersalność

Biżuteria to element dekoracyjny, który często stanowi dopełnienie stylizacji. Oznacza to, że powinna być dobierana do okazji, co wielu osobom sprawia poważne trudności. Biżuteria ze srebra to najlepszy wybór w takiej sytuacji. Pasuje ona bowiem do każdego ubioru, niezależnie od tego, czy jest to elegancki kostium, zwiewna sukienka czy stylizacja imprezowa. Co równie istotne, biżuteria srebrna jest bardzo odporna na zmiany zachodzące w modzie.

3. Łatwość łączenia

Wspomniana uniwersalność srebra sprawia, że biżuterię z tego metalu możemy w łatwy sposób łączyć z innymi wyrobami. Doskonale komponuje się na przykład z białym złotem czy też platyną. Wszystko to przekłada się na swobodę stylizacyjną.

4. Różnorodny wybór

Srebrna biżuteria damska (jak również męska) to tak szeroka kategoria produktowa, że wszyscy znajdą w niej coś dla siebie. Warto podkreślić, że srebro jest materiałem bardzo plastycznym, dzięki czemu jubilerzy mają ogromną swobodę w jego formowaniu.

Z tego też względu, w sklepach znajdziemy nie tylko klasyczną biżuterię srebrną, ale również całą masę produktów wyróżniających się oryginalnymi kształtami i wzorami. Stworzenie szerokiej, różnorodnej kolekcji srebrnej biżuterii jest więc bardzo łatwe.

5. Łatwe utrzymanie czystości

Z upływem czasu, srebro może poszarzeć i utracić swój pierwotny blask. Związane jest to z oddziałującymi na metal czynnikami, takimi jak warunki atmosferyczne, wilgoć czy też zabrudzenia. Stan ten można jednak łatwo odwrócić. Tak się bowiem okazuje, że biżuterię ze srebra można łatwo wyczyścić – wystarczy użyć specjalnego roztworu, którego cena rzadko przekracza próg 20 złotych.

Do pięciu przedstawionych wyżej powodów dorzucić możemy również to, że srebro nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych. Produkty wykonane z tego metalu okażą się więc nie tylko atrakcyjne, ale i bezpieczne w stosowaniu.

Jak wybrać biżuterię srebrną?

Ze względu na fakt, iż srebro jest materiałem dość miękkim, podczas tworzenia biżuterii nie korzysta się tylko z niego. Stosowane są również domieszki, które mają zwiększyć wytrzymałość produktu. Najczęściej jest to miedź.

Kupując więc biżuterię srebrną online, warto zwrócić uwagę na jej próbę. Wskazuje ona na ilość czystego srebra wykorzystanego w produkcji. Im jest go więcej, tym wyrób zyskuje na wartości. Wysokiej jakości biżuteria srebrna przeważnie wyróżnia się próbą 925. Oznacza to, że wykonano ją ze stopu o zawartości 92,5% czystego srebra. Ilość domieszek jest więc znikoma, co zaś zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. Zobacz jak prezentują się półfabrykaty do biżuterii ze srebra 925 https://925.pl/srebro.html

Modna biżuteria wykonana z tego metalu szlachetnego okaże się doskonałym wyborem w wielu sytuacjach. Można korzystać z niej na co dzień, a także w przypadku specjalnych okazji. Co ważne, biżuterię ze srebra znajdą dla siebie nie tylko panie, ale również panowie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *