Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Nie od teraz wiadomo, iż jakość snu oddziałuje na to jak odczuwamy się w trakcie dnia, więc właśnie wybór właściwej poduszki czy materaca jest naprawdę istotny. Poduszki ortopedyczne stają się jeszcze powszechniejsze. Zainteresowanie tym artykułem pochodzi z jego prozdrowotnych wartości. By natomiast poduszka ortopedyczna spełniała odpowiednio własne zadanie należy wybrać ją odpowiednio do własnej budowy ciała, rodzaju spania i stosowanego materaca.

Czym są poduszki ortopedyczne?

Poduszka ortopedyczna, jest to poduszka, dzięki której kręgosłup szyjny potrafi podtrzymać neutralną pozycję oraz utrzymuje własną normalną krzywiznę (lordozę szyjną). Takie ustawienie sprawia, iż nasz kręgosłup po męczącym dniu w ciągłym napięciu odpoczywa w najodpowiedniejszym dla niego położeniu. Dzięki temu nieobciążane krążki międzykręgowe (dyski) lepiej się uwadniają, mięśnie oraz więzadła szybciej uspokajają oraz rano czujemy się jak młody Bóg. Natomiast jeżeli nie do końca to choćby z mniejszym bólem oraz uczuciem sztywności kręgosłupa.

Podstawowe cechy poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna ma specjalnie wyprofilowane oparcie pod obręb szyjny kręgosłupa. Tenże doskonały typ, pozwoli odciążyć mięśnie przykręgosłupowe w obrębie szyjnym natomiast w związku z tym ułatwia odbudowę owych mięśni w trakcie snu. Zaprojektowanie modelu poduszki ortopedycznej jest efektem długotrwałych prac specjalistów ortopedów, neurologów, fizjoterapeutów i lekarzy zajmujących się zaburzeniami snu. Śpiąc na standardowej poduszce nie pozwalamy mięśniom przykręgosłupowym wypoczywać, skazujemy je na stan permanentnego napięcia oraz pracę.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Dobranie dobrej dla nas poduszki ortopedycznej to niezwykle istotna sprawa, od jakiej zależeć będzie własne zdrowie, doboru natomiast nie ułatwia fakt pełnej gamy owego rodzaju artykułów na rynku. Po pierwsze należałoby, abyśmy poduszkę kupili w pewnym dla nas miejscu, zatem najlepiej w sklepie z artykułami leczniczymi. To sprawi, iż będziemy mieć pewność, iż kupiliśmy artykuł doskonałej klasy, jaki ma również właściwe oraz niezbędne dokumenty.

Zalety poduszki ortopedycznej

Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna pomaga podtrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa w okresie odpoczynku, co relaksuje wszelkie napięcia w strefach barków oraz szyi. Dodatkowo dobra pozycja odcinka szyjnego przekłada się na skuteczniejszą regenerację całego kręgosłupa. Co więcej, poduszka ortopedyczna nie przesuwa się podczas zmiany pozycji w trakcie snu, zapewnia zatem trwałe utrzymanie poprzez całą noc.

***

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *