Czy usuwanie zmarszczek pod oczami jest bezpieczne?

Usuwanie zmarszczek nie jest już obecnie niczym dziwnym i decyduje się na to coraz więcej kobiet. Dlaczego? Ponieważ chcemy dobrze wyglądać i mamy łatwy dostęp do metod, które są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne. Nie oznacza to oczywiście, że nie obawiamy się braku rezultatów lub pogorszenia naszego wyglądu – cały czas rozważamy to ryzyko. 

Znane są przypadki nawet najprostszych procedur, których przeprowadzenie miało być bardzo proste – a okazało się jednak zupełnie inaczej. W przypadku zmarszczek nasze obawy są większe, ponieważ występują one na twarzy i jakiekolwiek problemy mogą mocno nas oszpecić. Jeżeli na przykład dojdzie do błędnego użycia lasera – być może na naszej twarzy zostaną nieestetyczne blizny. Najbardziej obawiamy się usuwania zmarszczek pod oczami, gdyż jest to wyjątkowo wrażliwy obszar.

Dlaczego aż tak bardzo chcemy pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki są dla kobiety oznaką tego, że przestaje być ona atrakcyjna – a tak przynajmniej o tym myślimy. Presja społeczeństwa jest ogromna i panie przez wiele lat walczą z ciągłą krytyką. Wiecznie omawiana jest ich waga i wygląd – nic więc dziwnego, że zaczynają one stosować różne kremy przeciw zmarszczkom nawet w wieku 25 lat i wcześniej. 

Mają one nadzieję w ten sposób zatrzymać czas – ale kremy raczej nie są w stanie wywołać jakiś wielkich zmian. Na pewno pomagają one nawilżyć skórę i warto z nich korzystać, ale jeśli liczymy na bardziej widoczne i trwalsze efekty – musimy liczyć się z koniecznością wykonania zabiegu. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, można po prostu skorzystać z usług potwierdzonej i polecanej kliniki. Jeżeli regularnie wykonują oni redukcje zmarszczek i mają dobry sprzęt – wszystko powinno być w porządku.

Dostępne sposoby redukcji zmarszczek

Mamy do wyboru kilka opcji usuwania zmarszczek – pierwsza z nich to laser frakcyjny. Za jego pomocą tworzone są mikrouszkodzenia na skórze, które potem prowadzą do jej regeneracji. Ta konkretna metoda cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest bardzo skuteczna. Można ją bezpiecznie stosować wokół oczu.

Innym sposobem jest zabieg infuzji tlenowej. W tym przypadku zmarszczki pod oczami usuwane są za pomocą specjalnego serum i bardzo szybko widać pierwsze rezultaty. Serum zostaje zaaplikowane na skórę, a następnie wykorzystywany jest sprężony tlen. Dobrą informacją jest tutaj także to, że nasza skóra staje się dodatkowo nawilżona i bardziej jędrna – otrzymujemy więc o wiele więcej niż tylko usunięcie zmarszczek. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *