Koloryzacja włosów na bazie olejku – Garnier Olia

Koloryzacja włosów na bazie olejku – Garnier Olia

Kobiety uwielbiają zmiany w wyglądzie. Lubią zaskakiwać nowymi stylizacjami, makijażami i coraz to innym kolorem włosów. Nic więc dziwnego, że buszują w sklepach z ciuchami, spędzają długie godziny, dobierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy i włosów, kolorowe kosmetyki do makijażu i preparaty do koloryzacji włosów. Testują farby do włosów, płukanki, szampony koloryzujące. Jednak gdy w ich ręce wpada farba Olia, to już jej nie zamieniają na żadną inną. Sprawdź, dlaczego właśnie farba Olia skradła ich serca i zagościła na ich włosach na stałe.

Czy w salonie fryzjerskim, czy we własnym domu, farbowanie włosów nie jest dla nich obojętne. Nie ma większego znaczenia, czy rozjaśniasz, czy przyciemniasz włosy, każda koloryzacja wpływa negatywnie na ich kondycję. Składniki zawarte w farbach niszczą zarówno włosy, jak i ich cebulki. Włosy stają się matowe, suche, łamią się, a ich końcówki są rozdwojone. Nie pomaga używana każdego dnia prostownica lub lokówka, nie mówiąc już o suszarce do włosów. Gorące powietrze źle wpływa na strukturę włosa. Z tych wszystkich powodów trzeba przykładać się do ich pielęgnacji, a farbując włosy, wybierać takie farby, które nie będą niszczyć włosów, a najlepiej, żeby mogły w jakiś sposób poprawiać ich kondycję. Niezbędna więc okazuje się farba Olia.

Farba Olia – dlaczego jest tak lubiana?

Trzeba przyznać, że tu zaciekawia już samo opakowanie. Widoczna na nim kropla olejku jest wielką obietnicą i jak się okazuje – nie jest to obietnica bez pokrycia. Farba Olia to mieszanka kwiatowych olejków naturalnych, pochodzących z dorodnego słonecznika i innych kwiatów. Farba zawiera aż 60 proc. skoncentrowanych olejków kwiatowych, a to ma bezpośredni wpływ na znacznie lepsze wnikanie pigmentów w strukturę włosa i jego nawilżanie. To podwójne wykorzystanie olejków przynosi rzeczywiście dobre efekty.

Farba Olia nie zawiera tak znienawidzonego amoniaku, który wielokrotnie bywał przyczyną poważnych podrażnień skóry i dróg oddechowych. W znakomitej farbie od Garniera amoniak zastąpiono monoetanoloaminą, która ma charakter zasadowy i może być stosowana w mniejszej ilości. Dzięki temu farba Olia jest bezpieczna dla osób o skłonnościach do podrażnień skóry, można ją też stosować w czasie ciąży.

Nie sposób też pominąć wizualne efekty, które zapewnia farba Olia. Trwały i naprawdę nasycony kolor zachwyca. Włosy są miękkie i mają ten urzekający połysk, który bywa zagubiony przy stosowaniu innych produktów. Farba świetnie pokrywa siwiznę. Dodatkowym bonusem jest jej piękny kwiatowy zapach, który stanowi miłą niespodzianką, szczególnie dla tych, którzy pamiętają nieprzyjemną woń amoniaku.

Farba Olia farbą, a pielęgnacja włosów pielęgnacją

Choć teraz można koloryzować włosy za pomocą farby Olia, to jednak trzeba pamiętać, że właściwe przygotowanie włosów do farbowania i pielęgnacja ich po zabiegu są niezbędne. Farbę warto kłaść na nieumyte, ale lekko zwilżone włosy. Dzięki temu płaszcz lipidowy, który na nich się wytworzył, będzie dodatkowo chronił strukturę włosa. W wyznaczonym czasie farbę należy dokładnie spłukać ciepłą wodą. Po farbowaniu przydaje się dobra odżywka do włosów, która je wyciszy i dodatkowo nawilży. Włosy będą wyglądać wówczas jeszcze bardziej zniewalająco.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *