Czy szukanie partnera na jedną noc na portalach randkowych jest bezpieczne?

Internetowe portale randkowe z każdym kolejnym rokiem oferują nam coraz więcej możliwości. Zawieranie nowych znajomości, z ludźmi mieszkającymi setki kilometrów od nas, rozmawianie z nimi przez komunikator lub video rozmowę, spotkania z nowymi osobami, a także seks. Jak pokazują statystyki, coraz więcej ludzi decyduje się na założenie konta na jednym z portali randkowych nie po to, aby poznać miłość swojego życia, lecz po to, aby poznać kogoś na jedną noc.

Jednak, czy w rzeczywistości faktycznie jest to tak przyjemne i bezproblemowe, jak mogłoby się wydawać? Czy znalezienie na portalu randkowym kogoś na jedną noc, jest bezpieczne? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł.

Jakie niebezpieczeństwa mogą mnie spotkać?

Czas spędzony na poszukiwaniu miłości w internecie, zazwyczaj zaliczany jest jako czas przyjemny. Poznajemy nowe osoby, które podobnie jak my, przeglądają różne aplikacje randkowe w poszukiwaniu miłości lub kogoś na jedną noc. Praktycznie każdy portal randkowy oferuje możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie, jeśli tylko uda się nam znaleźć odpowiednią osobę.

Poznając nowe osoby, nie wiemy jednak nigdy, kim w rzeczywistości są, ani jakie właściwie zamiary, mają względem nas. Niestety, nie każda osoba poznana przez portal randkowy, będzie miała wobec nas dobre intencje. Oto lista najczęstszych niebezpieczeństw, z jakimi można się spotkać, umawiając się na randki internetowe:

Fałszywi użytkownicy

Zarówno bezpłatne portale randkowe, jak i ich płatne wersje często zmagają się z problemem fałszywych użytkowników, którzy podają się za inne osoby. Najczęstszym motywem oszustów jest chęć nawiązania rozmowy, aby następnie uzyskać nasze zaufanie i zdobyć interesujące ich wrażliwe dane, intymne zdjęcia lub wartościowe pieniądze. Szukając kogoś na jedną noc, w rzeczywistości może okazać się, że nawet tej niewielkiej ilości czasu nie uda się nam spędzić w jego towarzystwie, lecz konsekwencje tej krótkiej znajomości mogą mieć na nas wpływ przez całe życie.

Nadużycia seksualne

Jednym z najczęstszych niebezpieczeństw, podczas umawiania się z kimś na przelotny seks, jest gwałt. Często bowiem zdarzają się sytuacje, w których pomimo wcześniejszego flow, które udało się nam nawiązać podczas rozmowy przez internet, w rzeczywistości rozmowa nie klei się w żadnym stopniu, przez co ochota na seks odchodzi w niepamięć.

Niestety, nie każdy jest w stanie to zrozumieć i tym bardziej zaakceptować. Sex portale erotyczne stają się czasem idealnym miejscem dla gwałcicieli, którzy są w stanie powiększyć grono znajomych i znaleźć w nich swoje ofiary. Wybierając portal randkowy, warto wziąć pod uwagę to, aby zachować ostrożność podczas wybierania partnera na jednorazową przygodę.

Choroby

Kolejnym niebezpieczeństwem są choroby przenoszone drogą płciową. Darmowe portale randkowe nie gwarantują nam tego, że osoba poznana na nim, będzie zdrowa i zapewni nam seks bezpieczny dla naszego zdrowia. Zanim zdecydujemy się na to, aby uprawiać seks z kimś nowo poznanym, warto poprosić go o to, aby przedstawił nam wyniki badań na obecność chorób zagrażających naszemu życiu. Jest to doskonałe rozwiązanie, które od dłuższego czasu stosowane jest przez wiele osób, umawiających się na jednorazowe przygody.

A więc, czy jest to bezpieczne?

Decydując się na poznawanie nowych znajomości na jedną noc, przez portale towarzyskie, musimy wziąć pod uwagę szereg niebezpieczeństw, z którymi możemy się spotkać. Korzystając z aplikacji randkowych, znacznie ułatwiamy sobie proces poznawania nowych osób, jednak nie można zapominać, że w rzeczywistości wciąż nie wiemy o nich zupełnie nic.

Niezależnie od tego, czy wybieramy najpopularniejsze portale randkowe, czy decydujemy się na mniej znane aplikacje randkowe, zawsze należy zachować czujność, wybierając się na jednorazową przygodę z kimś poznanym w internecie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *