Czy szkolenia z rysunku są niezbędne do pracy UX?

zobacz jak wielka jest potrzeba odpowiedniej grafiki w UX

User Experience, czyli projektowanie zorientowane na użytkownika, pozwala na tworzenie funkcjonalnych, przyjaznych aplikacji i stron internetowych. Osoby wykonujące zawód User Designera muszą posiadać ogromną wiedzę i szereg różnorodnych umiejętności, bez których efektywna praca na tym stanowisku nie jest możliwa. Tym, co niewątpliwie może się przydać są szkolenia z rynku. Niektórych może to zdziwić, ale takie szkolenia biznesowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Co ciekawe, nie tylko wśród User Designerów.

Kim jest User Designer?

User Designer to specjalista, który – mówiąc najprościej – zajmuje się projektowaniem doświadczeń użytkowników. Jest to krótka, bardzo skompresowana definicja, która nie do końca oddaje jednak istotę tego zawodu. Mówiąc bardziej konkretnie, specjalista ten dba to, aby model biznesowy firmy uwzględniał perspektywę klientów i odpowiadał na ich potrzeby. W obszarze UX wskazać można kilka różnych specjalizacji, w ramach których można koncentrować się między innymi na badaniach potrzeb klientów. Zadaniem każdego User Designera jest troska o to, aby produkt był:

  • funkcjonalny;
  • użyteczny;
  • przyjazny dla użytkowników.

W pracy powinien on kierować się zasadą, że to, co jest dobre dla klienta dobrze wpływa również na produkt.

Jakie szkolenia biznesowe są obecnie dostępne?

Szkolenia biznesowe mogą mieć charakter szkoleń:

  • otwartych;
  • zamkniętych.

Szkolenia biznesowe otwarte adresowane są do wszystkich. Zapisać może się na nie każdy, kto ma na to ochotę. Na takich szkoleniach można spotkać specjalistów z zakresu UX z różnych firm, co jest doskonałą okazją do poszerzania kręgu znajomych. Szkolenia zamknięte projektowane są tak, aby wpisywały się w potrzeby konkretnej firmy. Tym samym są one niezwykle cenione.

Do czego mogą przydać się szkolenia z rysunku specjalistom UX?

Okazuje się, że szkolenia biznesowe z rysunku są chętnie wybierane przez specjalistów zajmujących się UX. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie chodzi tu o kursy, które uczą pięknego szkicowania czy malowania. Koncentrują się one raczej na rysowaniu jako metodzie graficznego przedstawiania pomysłów. To, co narysowane często jest dużo łatwiej przyswoić i przeanalizować. Bardzo ważna jest umiejętność rysowania prostych makiet, która w połączeniu z kreatywnością i analitycznym myśleniem pozwala na tworzenie udanych projektów, które wpisują się w oczekiwania i potrzeby odbiorców.

Co daje udział w szkoleniach biznesowych z UX?

Szkolenia biznesowe dla User Designerów – w tym te z zakresu rysowania – to najlepsza okazja do poszerzania posiadanych kwalifikacji i umiejętności. Ma to oczywiście na celu zwiększenie efektywności pracy. Osoby odpowiedzialne za tworzenie produktu powinny znać nie tylko zasady UX, ale posiadać również wiele dodatkowych zdolności. User Experience jest dziedziną dyscyplinarną, która nie istnieje bez elementów psychologii, ergonomii, ale również sztuki. Warto podkreślić, że również w tej dziedzinie niezbędne jest nieustanne dokształcanie. Zapominając o tym, trzeba liczyć się z możliwością wypadnięcia z rynku.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://uxupgrade.pl/szkolenia/szkolenia-biznesowe

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *