Co zabrać ze sobą na trening personalny?

Trening personalny z trenerem

Trening personalny oraz odpowiednie przygotowanie do niego są istotną sprawą w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Sposób, w jaki się przygotujesz, może zwiększyć Twoją motywację, zaangażowanie oraz przyjemność z wykonywanych ćwiczeń. Z tego artykułu dowiesz się, co warto zabrać ze sobą na trening personalny.

Jak się przygotować na trening personalny?

Przed rozpoczęciem spersonalizowanej sesji treningowej należy przedstawić instruktorowi swoje cele, tryb życia, pomiary ciała oraz stan zdrowia i ewentualne dolegliwości. Pozwoli mu to sporządzić plan treningowy uwzględniający właściwe ćwiczenia.

Jak wygląda pierwszy trening personalny?

To, jak dokładnie będzie przebiegał trening, zależy głównie od Twojego trenera. Jest jednak pewien schemat, którego trzyma się większość instruktorów — trening 3-etapowy. Dzieli się on na rozgrzewkę, czyli przygotowanie organizmu do wysiłku. Następnie jest spersonalizowana pod Ciebie część treningu, a na samym końcu faza wyciszenia. Ma ona na celu uspokojenie tętna oraz oddechu.

O to, jak będzie wyglądał Twój trening, nie musisz się martwić. Twój instruktor przed rozpoczęciem ćwiczeń na pewno przedstawi cały plan, a podczas treningu będzie nieustannie cię asekurował.

Co zabrać na pierwszy trening?

Aby zapewnić sobie komfort podczas wykonywanych ćwiczeń, najlepiej skompletować wszystkie potrzebne rzeczy już wcześniej, by nie okazało się, że czegoś zabrakło lub o czymś zapomnieliśmy.

Strój sportowy

To, czy będą to długie legginsy sportowe damskie, czy krótkie, zależy od Twoich preferencji. Możesz także zdecydować się na szorty sportowe, które szczególnie sprawdzą się przy wykonywaniu ćwiczeń aerobowych, czyli cardio. Warto dobierać długość spodni odpowiednio do panującej pogody, by nie przeziębić organizmu po ciężkim wysiłku.

Jeżeli chodzi o koszulki sportowe damskie, to na rynku dostępna jest szeroka oferta. Nie ma ścisłych wytycznych, co trzeba założyć. Możesz zdecydować się na koszulkę z krótkim rękawem, tank top lub top sportowy. Najważniejsze, aby było przewiewnie.

Warto zadbać także o wygodną bieliznę, która podczas ćwiczeń będzie jak druga skóra.

Obuwie

Buty, jakie powinnaś zabrać, zależą w dużej mierze od wykonywanych na treningu ćwiczeń. Możesz skonsultować swój wybór z trenerem — na pewno podpowie Ci, co najlepiej się sprawdzi. Do butów dobierz skarpety sportowe, które zapewnią przewiew Twojej stopie i nie spowodują odcisków czy odparzeń.

Torba sportowa

Do swojej torby sportowej koniecznie spakuj ręcznik, wodę niegazowaną (najlepiej 1,5 litra), a także posiłek potreningowy, czyli przekąski. Mała i lekka przekąska pozwoli ci uzupełnić kalorie po treningu i zapobiegnie hipoglikemii.

Masz już wszystkie te rzeczy? W takim razie jesteś gotowa na trening!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *