Co to jest BDSM? Wszystko co musisz o nim wiedzieć

Co to jest BDSM? Skrót odnosi się do angielskich słów Bondage (skrępowanie), Discipline (dyscyplina), Sadism (sadyzm) i Masochism (masochizm). Praktyki BDSM stały się popularne wraz z pojawieniem się na rynku książek z serii “Pięćdziesiąt Twarzy Greya”. Główny bohater to dominant seksualny.

Aby można było mówić o bezpiecznej i dobrowolnej praktyce seksualnej muszą jednak zostać spełnione pewne warunki.

Wiele osób zastanawia się co w praktyce oznacza BDSM. Ta aktywność seksualna obejmuje różne praktyki i czynności seksualne, takie jak niewola, dyscyplina, dominacja, uległość, sadyzm i masochizm.

Najważniejszym pytaniem, na które warto znać odpowiedź jest pytanie: „Czy jest możliwym, aby relacja opierająca się na BDSM była zdrowa?” Dużo wątpliwości pojawia się również u osób, które w relacji opartej na BDSM się znalazły.

Istnieje wiele mitów na temat różnych praktyk i upodobań seksualnych, należy jednak jasno powiedzieć, iż BDSM nie jest z automatu przemocą czy nadużyciem. Zdrowa relacja, w której praktykuje się BDSM jest możliwa, aczkolwiek wymaga tego, na czym opierać się powinna każda relacja, czyli zaufania, szczerości, szacunku i równości.

Zdrowe relacje BDSM

O nadużyciu mówimy wtedy kiedy jedna osoba w związku zdobywa i utrzymuje kontrolę nad drugą bez jej zgody. Zdrowe relacje BDSM natomiast opierają się na dobrowolnej wymianie władzy

Osoby stosujące przemoc nie będą szukać zgody, nie będą szanować granic ani angażować się w fantazje dla obopólnej korzyści. Jeśli czujesz się zmuszana do wykonywania jakiejkolwiek aktywności seksualnej, aby “udowodnić” swoją miłość, uległość partnerowi, to jest to bez wątpienia czerwona flaga, sygnalizująca nadużycia seksualne.

Jeśli nie masz przestrzeni, aby swobodnie mówić nie, nie będziesz mieć również przestrzeni do mówienia tak. Zgoda na praktyki BDSM w związku powinna być świadoma, bez przymusu i zawsze powinna móc być odwołana.

Kluczowe jest, aby odróżniać to, co jedynie jest naszą fantazją od tego, czego naprawdę chcielibyśmy spróbować. Praktyki BDSM są częstsze niż powszechnie się uważa. Używanie obraźliwego języka, uderzanie, uciskanie skóry, gryzienie, wyrywanie włosów lub mocne szczypanie sutków. Wszystko to są ogólnie mówiąc praktyki sadystyczne.

Wszystko zależy od intensywności i częstotliwości wykonywania tych praktyk. Najważniejsze jest jednak, aby była to świadoma i zgodna decyzja obojga partnerów.

Równość w związku BDSM

Jeśli chodzi o równość w zdrowej relacji BDSM opiera się ona na założeniu, że oboje partnerzy są sobie równi, a jedna osoba zgadza się podporządkować Poddanie jest czymś, co uległa daje dominantowi, ale może je w każdej chwili wycofać.

Względy bezpieczeństwa w praktykach BDSM

Ważne jest, aby zawsze pamiętać o bezpieczeństwie podczas uprawiania BDSM. Oto kilka wskazówek , o których musisz pamiętać jeśli decydujesz się na BDSM:

  • Ustalanie słów bezpieczeństwa podczas BDSM jest koniecznością. To słowo jest wyjściem bezpieczeństwa dla uległego i powinno zostać użyte wtedy, gdy poczuje się on niepewnie, niekomfortowo lub chce, aby przestać. Słowa bezpieczeństwa są konieczne, aby BDSM było bezpieczne i przyjemne.
  • Ważne jest, aby rozpoznać i uzgodnić jakie są zabronione strefy ciała (oczywiście jeśli takowe są). Pomocne może się również okazać posiadanie pod ręką apteczki.
  • Chęć wypróbowania wszystkich zabawnych i perwersyjnych rzeczy może być kusząca. Zwłaszcza wtedy, gdy oboje partnerów jest równie entuzjastycznie nastawionych. Ważne jest jednak , aby próbować nowych rzeczy stopniowo i nie wszystkiego na raz. Testowanie zbyt dużej ilości nowych rzeczy może okazać się przytłaczające dla obojga z Was.

Co dobrego niesie za sobą BDSM?

Nieoczekiwanie okazuje się, że BDSM ma korzystny wpływ na ciało i relacje.

Praktyki BDSM redukują stres

Prawdopodobnie jest to jedna z najbardziej oczywistych korzyści. W nawiązaniu do badań, angażowanie się w praktyki BDSM może wywołać efekty bardzo podobne do tych, które odczuwamy po zajęciach jogi lub intensywnej sesji cardio.

Doświadczanie BDSM buduje pewność siebie

Osoby, które praktykują BDSM ze swioim regularnym partnerem, mogą mieć do siebie dużo większe zaufanie niż inne pary. Każda praktyka BDSM powinna rozpoczynać się od bardzo szczerej rozmowy o tym, czego oczekują partnerzy. Aby nie dopuścić do przekroczenia granic, należy ustalić słowo bezpieczeństwa. To podstawa do stworzenia płaszczyzny do przyjemnych doznań. Sama rozmowa o tym wymaga wielkiego poziomu zaufania do drugiej osoby, a także gotowości do wejścia w rolę.

BDSM – pozycje

Jakie są najlepsze sposoby krępowania podczas seksu? Jeśli ciekawi Cię związywanie w pozycjach BDSM na pewno słyszałeś o Shibari. Jest to współczesna forma niewoli linowej, która powstała w Japonii.

Poniżej przedsatwiamy kilka pozycji BDSM, które możecie wypróbować z partnerem

1. Double Column Tie Knot

Wszystko czego potrzebujesz, aby osiągnąć dominację w łóżku to prosty węzeł kajdanki. Ważne, aby upewnić się czy węzeł nie jest zbyt ciasny i czy jest wolna przestrzeń między skórą, a liną

2. Doggy Style Bondage

Wymaga, aby partner uklęknął z pupą uniesioną do góry, a klatką piersiową położony był płasko na łóżku, sofie lub podłodze. Ręcę powinien trzymać z tyłu, aby można było je związać. Krępowane są również jego kostki. W tej pozycji można spróbować seksu oralnego, analnego lub waginalnego.

3. Sexy Spoon

Spróbuj położyć się na boku i związać nadgarstki partnera liną. Przywiąż lewą kostkę do prawego uda. Później przywiąż lewe udo do lewego bicepsa ramienia. Upewnij się czy nie wiązania nie są zbyt ciasne. Ciało w tej pozycji wygląda wyjątkowo i jest przygotowane do odbycia spoon seksu z partnerem.

4. Spread Eagle

Połóż swojego partnera na plecach na łóżku i przywiąż mu nadgarstki i kostki do każdego z rogów łóżka. Aby dodać więcej pikanterii możesz założyć partnerowi opaskę na oczy. Jeśli Ty i Twój partner dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z dominacją w łóżku, to właśnie jedna z lepszych pozycji BDSM na początek.

BDSM w Polsce

Wiele krajów nie ma ustaleń prawnych, dotyczących BDSM. Dla niektórych będzie to szczególne zachowanie seksualne, które może naruszać godność i dobra osobiste jednostki.

Praktykowanie BDSM w Polsce, za zgodą osób zaangażowanych nie podlega sankcjom prawnym. Jednak osobom, które propagują przemoc seksualną bez zgody, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do12 lat.

Jednym z krajów, gdzie BDSM jest nielegalne jest Wielka Brytania. Tamtejsze prawo surowo wyklucza możliwość zadawania bólu innej osobie, nawet jeśli ona się na to godzi.

Obecnie istnieją grupy i strony randkowe, na których można spotkać osoby, które lubią BDSM. Rejestrując się na najlepszym portalu randkowym możesz znaleźć innych zwolenników tych praktyk seksualnych. Pamiętaj, że możesz poszukać osób z Twojego miasta. W końcu każdego dnia tysiące ludzi wchodzi tu, aby poszukać różnego rodzaju relacji.

Wnioski

Teraz kiedy już wiesz czym jest BDSM i jesteś zdecydowany na związek, w którym będziesz go praktykować powinieneś pamiętać, że różnica między przemocą, a BDSM polega przede wszystkim na obopólnej zgodzie i dialogu między stronami.W BDSM ważna jest więź, zaufanie, komunikacja i przestrzeń do rozmowy o emocjach.

Są granice i ustalenia, które nie mogą zostać złamane. Taka relacja zawsze musi odbywać się w ramach konsensusu, dialogu i porozumienia między dwojgiem dorosłych ludzi. Warunki te muszą zostać spełnione, aby BDSM mogło być uznane za zdrową i bezpieczną praktykę seksualną.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *