Chcesz rozwinąć skrzydła kariery, ale brakuje ci odwagi? Damy ci wsparcie.

Sukces to ja

Niekiedy do podjęcia działania potrzebna jest mała iskra. Odkrycie w sobie predyspozycji, potwierdzenie umiejętności, czy niespodziewana inspiracja. 29 listopada br., w trzech miastach Polski, rusza cykl spotkań lokalnych grup rozwoju, stworzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką w ramach ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”. Jego celem jest podnoszenie kwalifikacji kobiet poprzez działania edukacyjne obejmujące warsztaty, prelekcje, spotkania z przedsiębiorczyniami, a także wymianę pomysłów i doświadczeń. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Brakuje ci wiary we własne możliwości? Martwisz się, że twoja rodzina nie poradzi sobie, kiedy podejmiesz pracę? Boisz się, co pomyślą inni? Nie jesteś w tym osamotniona. Badania przeprowadzone przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką na próbie 700 Polek wskazują, że prawie 60% kobiet sugeruje się oceną innych, kiedy wprowadzają zmiany w swoje życie zawodowe. Co drugą z nas ogranicza brak pewności siebie i tylko niespełna 8% kobiet odczuwa pełen komfort podczas realizacji swoich pasji. Co to oznacza? Większość kobiet uważa, że sukces jest poza ich zasięgiem i zamiast szukać możliwości samorealizacji, zamyka się w skorupie stereotypów i obaw.

Spotkania lokalnych grup rozwoju – odkryj swoje możliwości

Czy pamiętasz grę w gumę, kiedy jako mała dziewczynka, bez cienia strachu coraz wyżej i wyżej podnosiłaś poprzeczkę? Lokalne grupy rozwoju to inicjatywa, stworzona przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką przy wsparciu Fundacji Coca-Cola w Atlancie, która poprzez edukację inspiruje kobiety, pomaga im odkryć swoje mocne strony, pokazuje szanse i możliwości.

„Polki są świadome swoich umiejętności i kompetencji. Nie odbiegamy w tym obszarze od średniej europejskiej. Jednocześnie osiągamy trzeci najgorszy wynik w Unii, jeśli chodzi o obawę przed niepowodzeniem. Okazuje się, że miękka sfera potrafi blokować kobiety w rozwoju zawodowym. W ramach programu Sukces TO JA staramy się rozwiewać tę niepewność i budować wiarę we własne możliwości. Spotykamy się z paniami osobiście na warsztatach, konferencjach i spotkaniach lokalnych, a później zachęcamy do pracy indywidualnej poprzez szkolenia dostępne na platformie wiedzy sukcestoja.pl” – przekonuje Anna Solarek, dyrektor komunikacji i kontaktów zewnętrznych Coca-Cola Poland Services.

Spotkania lokalnych grup rozwoju odbywać się będą cyklicznie, co 6 tygodni, w wybranych miastach Polski, tj.: Opolu, Zielonej Górze oraz w Trójmieście.

Co możesz zyskać?

Spotkania będą prowadzone przez ambasadorki programu „Sukces TO JA” – kobiety biznesu z dużym doświadczeniem zawodowym, których misją jest wspieranie innych kobiet w odnajdywaniu własnej ścieżki kariery. Tematyka spotkań będzie dostosowana do lokalnych potrzeb uczestniczek oraz możliwości, które niesie za sobą specyfika danego regionu. Liczne prelekcje, warsztaty oraz moderowane dyskusje wzbogacą twoją wiedzę i rozwiną kompetencje. Umożliwią wymianę doświadczeń, odnajdywanie inspiracji, ale pokażą również twoje mocne strony, co być może stanie się motorem do założenia firmy, podjęcia wymarzonej posady, czy realizacji dawno odkładanej pasji. Nie obawiaj się, że czegoś nie wiesz. Wystaczy, że chcesz.

Aby wziąć udział w spotkaniach lokalnych grup rozwoju, należy zarejestrować się na www.sukcestoja.pl.

O PROGRAMIE „SUKCES TO JA”

„Sukces TO JA” to ogólnopolski kompleksowy program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet. Oparty jest na dwóch obszarach, kluczowych dla aktywizacji zawodowej kobiet, tj. poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji. Program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up. Celem programu jest przygotowanie kobiet w Polsce do podjęcia nowej pracy lub założenia działalności gospodarczej dzięki poszerzeniu ich umiejętności i kompetencji zawodowych. W ramach programu oferowane są bezpłatnie stacjonarne warsztaty i konferencje oraz kursy online na platformie www.sukcestoja.pl

ORGANIZATOR

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl

PARTNER PROGRAMU

Fundacja Coca-Cola w Atlancie (The Coca-Cola Foundation) jest globalnym filantropijnym oddziałem The Coca-Cola Company. Od momentu powstania w 1984 r. Fundacja przyznała ponad 820 mln dolarów dotacji na wsparcie inicjatywy na rzecz społeczności i zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Więcej na temat Fundacji: http://www.coca-colacompany.com/our-company/the-coca-cola-foundation.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *