Celebryci w soczewkach kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych ma mnóstwo zalet, a wielu użytkowników decyduje się na nie ze względu na swobodę, komfort i możliwość uprawiania sportów, w tym wodnych, bez przeszkód. Na rynku dostępnych jest wiele typów rodzajów soczewek, co chętnie wykorzystuje także szeroko rozumiana branża artystyczna – aktorzy, piosenkarze i modelki! Dlaczego soczewki kontaktowe są dla nich tak istotne?

Soczewki kontaktowe w aktorstwie

Soczewkami kontaktowymi z powodzeniem można zastąpić okulary korygujące lub nosić je naprzemiennie. To kuszące rozwiązanie spodobało się przede wszystkim aktorom czy modelkom, dla których codziennością jest zmienianie własnego wizerunku i eksperymentowanie z makijażem czy fryzurą. Na rynku dostępne są wysokiej jakości soczewki kontaktowe kolorowe (https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe), dzięki którym można pogłębić swój naturalny kolor lub całkowicie go zmienić. To wprost idealna okazja do tworzenia legendarnych charakteryzacji! W pamięć zapadają filmowe postaci, takie jak Kapitan Jack Sparrow grany przez Johnnego Deepa w „Piratach z Karaibów” czy Yennefer z „Wiedźmina”, w którą wcieliła się aktorka Anya Chalotra. Filmowy Jack mrozi spojrzeniem swoich czarnych oczu, a Yennefer hipnotyzuje fiołkowym wzrokiem – takie kolory tęczówki występują naturalnie niezwykle rzadko, ale dzięki soczewkom kontaktowym (https://www.bezokularow.pl/soczewki-kontaktowe) aktorzy mogą w pełni oddać na ekranie wyobrażenie książkowych postaci! Daje to im większe możliwości – w końcu aktorzy, którzy mają wadę wzorku nie mogliby odegrać każdej postaci w okularach.

Soczewki kontaktowe na specjalne okazje

Z kolorowych soczewek kontaktowych chętnie korzysta także Doda, dopełniając nimi swoje fantazyjne stylizacje. W teledyskach lub na scenie często można zobaczyć ją jako czerwonooką kosmitkę czy elfkę o srebrnym spojrzeniu. Z takich scenicznych zabiegów korzysta także Katy Perry, Lady Gaga czy Britney Spears! Kolorowe soczewki kontaktowe dostępne są w mocy zero dioptrii (https://www.bezokularow.pl/soczewki-zerowki) oraz w standardowych mocach. Chętnie wykorzystuje się je również podczas artystycznych sesji fotograficznych, co daje świetne efekty – oczywiście, można przerobić zdjęcie programem graficznym, ale jeśli model założy kolorowe soczewki, oszczędza się czas i zyskuje większą autentyczność takiej fotografii. Soczewki kontaktowe to także często wybierana opcja na specjalne okazje, nawet przez zagorzałych okularników. Ślub i wesele, wyjście na ściankę czy na premierę filmu albo występ w telewizji wymagają specjalnej oprawy i każdy chce się czuć wyjątkowo, nie tylko znani ludzie! Soczewki kontaktowe są zatem dobrym wyborem, zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Jeśli chcielibyście spróbować z nich skorzystać, warto wybrać się na konsultację do optometrysty, który po wykonaniu dokładnego badania oka, dopasuje dla Was najlepsze soczewki kontaktowe i wyjaśni, w jaki sposób prawidłowo z nich korzystać.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *