Casting do filmu ,,Odkupienie”

Uwaga! Szukamy aktorów do nowo-powstającego serialu o tematyce kryminału z elementami czarnej komedii.

 

23 kwietnia, godz. 10.00- 17.00
Studio 57
Kartuska 57, 80-141 Gdańsk

Kogo szukamy?
Doświadczonych aktorów z Trójmiasta i okolic, którzy swoim doswiadczeniem wyniosa projekt na wyżyny. Opis postaci poniżej. Jeśli czujesz, że pasujesz do postaci i chcesz się zmierzyć z mroczną tematyką – zapraszamy na casting.

Kim jesteśmy i co oferujemy?
Mental Fly Production odpowiedzialna za wykreowanie obrazów do reklam i filmów krótkometrażowych takich, jak „Kucyk” („My Pretty Pony”), który został uhonorowany nagrodą Remi Award w ramach 51 WorldFest Houston International Film Festival (najstarszy festiwal kina niezależnego na świecie), realizuje nowy obraz, który ma na celu promować Trójmiasto oraz ulokować historię kryminału w naszym pięknym regionie.
Przyświeca nam konkretny cel – stworzenie filmu pełnometrażowego i startowanie w konkursach filmów fabularnych między innymi w Gdyni. Szukamy aktorów zaangażowanych i gotowych na to, aby walczyć z nami o najwyższe laury.
Na tym etapie realizujemy pierwszą część historii by pokazać zainteresowanym jaką mocą dysponujemy. Nie mamy na tym etapie budżetu, jednakże nie wyobrażamy sobie, żeby ktoś z naszej ekipy był głodny na planie i dokładał na dojazdy.

O filmie
Akcja filmu rozgrywa się w teraźniejszości, na terenie Trójmiasta. Głównym bohaterem filmu jest Franek, taksówkarz w średnim wieku, którego życie ciężko doświadczyło. Stara się przeżyć w realiach otaczającego go świata, egzystować z dnia na dzień. Szarość jego
wegetacji wypełnia praca w korporacji taksówkarskiej i rutyna dnia codziennego. Niespodziewanie na swojej drodze spotyka atrakcyjną, młodą dziewczynę – Julię. Ona burzy jego spokój i porządek, w którym żył. Kobieta jest ekskluzywną prostytutką, która ucieka nie tylko przed swoją przeszłością, ale i zabójcami wysłanymi przez wpływowego szefa mafii. Franek pomaga ukrywać się Julii oraz będzie starał się ochronić ją przed zemstą gangstera. Film opowiada o zderzeniu się dwóch światów, które istnieją koło siebie równolegle, ale są od siebie diametralnie różne.
Kiedy Franek pragnie pomóc Julii, jej kłopoty stają się też jego problemami. Piękny i kolorowy świat młodej kobiety jest atrakcyjny, kusi i fascynuje Franka, ale niestety posiada też dużą cenę.
Czy nasz bohater będzie chciał ją zapłacić?

Franek:
45 letni taksówkarz, który ma na sumieniu bagaż w postaci spowodowania wypadku i zabicia matki z dzieckiem. Posiada żonę ze zdiagnozowaną chorobą dwubiegunową i depresją, on sam traktuje to jako swego rodzaju karę. Franek nie ma osiągnięć poza jednym – dobrze i pewnie trzyma kierownicę, jeździ na zdezelowanej taryfie i ledwo wiąże koniec z końcem. Kiedyś za dzieciaka zdobył nawet puchar w mistrzostwach gokartów, ale choroba i śmierć matki, zmusiły go do porzucenia marzeń. Założył kilka biznesów, ale każdy upadał. Franek pogodzony, z losem zakłada te same schodzone kapcie, jak żółw w swojej skorupie przeczekuje każdy dzień, żeby móc w spokoju w domu napić się taniego wina i zapomnieć choć na chwile o tym, co stało się w przeszłości.
Cechy: tradycjonalista, introwertyk, pogodzony z niskim statusem, słomiany zapał, trochę pantoflarz, skromny i uczciwy, wrażliwy. W trudnych sytuacjach zachowuje zimną krew, unika konfrontacji. Ceni sobie spokój i brak zmian. Ma nawyk głaskania wypchanego kota, zakładania swoich ulubionych kapci. Lubi oglądać familiade co sobotę i niedzielę. A gdy żona nie patrzy kibicuje skrycie Robertowi Kubicy.

Julia:
20 letnia dziewczyna, młoda pełna pasji, życia, typ kokietki, wariatki i seksapilu. Blondynka, o ciepłym spojrzeniu i filigranowej budowie. Jej przeszłość jest skomplikowana. Urodziła się w bogatej i przedsiębiorczej rodzinie. Dziewczyna ma wykształcenie i płynnie mówi w kilku językach. Jej rodzice w czasach reprywatyzacji zdobyli fabrykę wytwarzającą stal, która otrzymywała zamówienia od rządu. Była to złota era. Julia często bawiła się w okolicy fabryki choć to niebezpieczne miejsce, rodzice mięli do niej zaufanie. Znała każde biuro i tajemne zakątki. Niestety była też świadkiem morderstwa rodziców podczas wrogiego przejęcia firmy przez ,,Krzyżaka” i jego dużą zorganizowaną grupę przestępczą. Na, które było przyzwolenie służb. Julia od tego czasu szuka zemsty na ,,Krzyżaku”.
Przygarnięta przez matkę chrzestną zarabiała, pieniądze ogłaszając się na portalach jako ,,towar”, kupując dzięki temu niezależność i wykształcenie. Małymi krokami zbliżała się do kręgów „Krzyżaka”, by lojalnie brać udział w orgiach w zamkniętym gronie. Podczas jednej z takich orgii, kradnie walizkę z pieniędzmi i tajemnicę. Za to prawie przypłaca życiem. Nikt tak naprawdę nie domyśla się jej tożsamości, ale i tak nigdzie nie jest już bezpieczna.
Zainteresowania: Sport, jeźdzectwo oraz biologia (marzy o skończeniu studiów weterynaryjnych),
Cechy: szalenie inteligentna, żyje zemstą, uwielbia swoje ciało, potrzebuje protekcji, tradycjonalistka, lubi pieniądze i uwagę, studentka, z małej miejscowości, prowadzi podwójne życie. Jej nawykiem są lody pistacjowe z Lidla, połączenie czerni z różem, ma kolekcje dziwnych długopisów i bielizny.

Krzyżak:
Zygmunt Aligertowicz 65l powiązany z agenturą WSI. Został wykluczony za bestialskie traktowanie podczas przesłuchań, odznaczony przez partie, otwarcie kultywuje i ze łzą wspomina czasy komunizmu w Polsce. Zarządza grupa przestępczą i przez agenturę traktowany jest jako potrzebny zadymiarz, nie do ruszenia ze względu na teczki jakie posiada.
Jego przezwisko Krzyżak wzięło się z tego że krzyżuje swoje ofiary na futrynie, co jest swego rodzaju podpisem.
Czas w jego mieszkaniu i głowie się zatrzymał. Na ścianach wiszą portrety dyktatorów i komunistów. Uważa, że ubiera się gustownie i z klasą choć w jego szafie królują niedopasowane marynarki i fasony, które dawno wyszły z mody. Kultywuje czasy PRL, zafascynowany sztuka, którą uważa że rozumie. W momencie, kiedy nie zna odpowiedzi wpada w szał.

Cechy wyglądu: Siwiejący, z idealnie przystrzyżonym zarostem. Marynarka rodem z PRL

***

Szczegóły na temat castingu i serialu można uzyskać pod numerem telefonu 731 876 896 ( w godzinach od 9.00 do 17.00) lub pod adresem: mentalflypro@gmail.com
Zainteresowanych prosimy o przesłanie krótkiej wiadomości (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, email oraz informacje o swoim doświadczeniu aktorskim).
https://www.facebook.com/events/166521284046081/

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *