Buty dla dzieci na jesień — czym kierować się przy wyborze?

Wybór butów dla dzieci na jesień to niemałe wyzwanie, ponieważ z jednej strony muszą być one wygodne i nie krępować ruchów malucha, zapewniając jego stopom prawidłowy rozwój. Z drugiej zaś powinny gwarantować właściwe warunki termiczne. Muszą zdać egzamin w różnych warunkach pogodowych — zarówno podczas ulewnych deszczy, pierwszych przymrozków czy nawet śniegu. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Buty dla dzieci na jesień — elastyczna podeszwa

Wciąż niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest właściwy wybór butów dla ich pociech. Najlepsze jakościowo obuwie dla dzieci powstaje przy współpracy fizjoterapeutów i pediatrów dbających o to, aby buty wspierały naturalną pracę stóp, a przede wszystkim umożliwiały im nieskrępowany rozwój i prawidłowe ustawienie oraz przestrzeń wewnątrz. Takie obuwie oferuje firmaBobux. Z tego powodu, wybierając buty dla malucha, należy zwrócić uwagę na to, aby podeszwa była jak najbardziej elastyczna. Powinna się ona zginać mniej więcej w ⅔ długości, czyli tam, gdzie anatomicznie stopa malucha.

Buty dla dzieci na jesień — właściwy rozmiar

Właściwie dobrany rozmiar obuwia dla dzieci to niezwykle istotny aspekt. Jak wiadomo, maluchy bardzo szybko rosną, dlatego przed zakupem butów, musimy zmierzyć długość stópki naszej pociechy. Powinniśmy jednak pamiętać, że często nie są one symetryczne, dlatego warto zmierzyć obie stopy. Najlepiej zrobić to wieczorem, kiedy mogą być nieco opuchnięte. Warto wiedzieć, że rozmiarówka poszczególnych firm nierzadko różni się między sobą. Dlatego najbezpieczniej jest podczas zakupu kierować się długością wkładki. Dodatkowo wybierając konkretny rozmiar, warto uwzględnić również miejsce na przykład na grube skarpety noszone jesienią.

Buty dla dzieci na jesień — materiały

Wybierając buty dla dzieci na jesień, należy szczególną uwagę zwrócić na materiały, z których wykonane jest takie obuwie. Ważne jest, by wkładka była miękka i skórzana. Dzięki temu stópka malucha nie będzie się pociła tak jak w przypadku sztucznych tkanin. Jeżeli obuwie ma służyć również zimą lub będzie użytkowane w chłodniejsze dni, warto zwrócić uwagę na rodzaj ocieplenia. To z wełny merynosa sprawia, że nawet maluchy we wstępnej fazie chodzenia doskonale radzą sobie z trudniejszymi warunkami atmosferycznymi, ćwicząc balans na zewnątrz. Materiały, z których wykonane są buty dla dzieci powinny być poddawane testom potwierdzającym ich najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *