Białe meble do pokoju młodzieżowego – zalety i wady nowoczesnej aranżacji

Biało, stylowo i nowocześnie

Chociaż biel może kojarzyć się z elegancją, to dobrze zaaranżowana, świetnie będzie prezentować się nawet w nieformalnych, młodzieżowych przestrzeniach. Nie mamy tu bynajmniej na myśli szpitalnej sterylności w postaci białych ścian i mebli, lecz takie dobieranie barw, które zadowoli zarówno użytkownika, jak i projektanta.

Ciekawy efekt można uzyskać poprzez łączenie łagodnych, pastelowych kolorów z jasnymi meblami – jest to chyba idealny pomysł na pokój dla dziewczynki. Interesującą inspiracją może być także gra kontrastów, w której jasne łączy się z ciemnym. Takie wnętrza świetnie wpisują się we współczesne trendy.

Meble młodzieżowe z kolekcji Lilo od Meble Wójcik

Jasne meble to jasne przestrzenie

Wprowadzenie białych mebli do pokoju młodzieżowego to jednak nie tylko sposób na zwiększenie atrakcyjności aranżacji. Jasne elementy to także skuteczna technika podnoszenia pogodności pomieszczeń, co ma istotne znaczenie przede wszystkim w niedostatecznie doświetlonych zakamarkach domu.

Należy pamiętać, że jasne wnętrza wydają się przyjemniejsze w odbiorze i zdecydowanie bardziej sprzyjają relaksowi, czytaniu czy nauce. Jest to coś, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania pokoju dla młodego człowieka, który potrzebuje odpowiednich warunków do pochłaniania wiedzy i odpoczynku.

Wady białych mebli w pokoju młodzieżowym

Nic nie jest pozbawione wad i podobnie jest w przypadku białych mebli. Umieszczone w pokoju młodzieżowym zapewne nie będą miały najłatwiejszego życia, będąc narażonymi na zabrudzenia oraz – wyraźnie dostrzegalne – uszkodzenia. Przy odpowiednim nastawieniu, takie postrzeganie problemu można jednak zmienić – jasne umeblowanie łatwiej jest kontrolować pod kątem czystości, co  bez wątpienia przekłada się na skuteczniejsze sprzątanie.

Podsumowanie

Jasne elementy w pokoju młodzieżowym? Tak, jeśli zostaną odpowiednio dobrane, a następnie otoczone należytą troską. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych kolekcji, których różnorodność pozwoli stworzyć stylowe wnętrza z unikalnym charakterem i nutką młodzieżowej fantazji.

4.7/5 - (3 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *