Baltic Gym – klub na miarę swoich czasów

 

Sopocki Baltic Gym to przede wszystkim klub fitness, ale przecież nie tylko. To klub niezwykły, gdzie każda z pań może zatroszczyć się o swoją sylwetkę, poprawić kondycję i skupić się na potrzebach własnego ciała.

Z myślą o paniach właśnie klub przygotował szeroki wybór dedykowanych zajęć, które pomogą zadbać o szczupłą sylwetkę, wymodelują pośladki, brzuch i uda czy ukształtują piękne nogi. Oprócz ćwiczeń typowo fizycznych, panie mogą wziąć udział w energicznych treningach tanecznych czy wyciszających zajęciach jogi.

Nasz klub jest otwarty dla wszystkich – mówi Łukasz, specjalista ds. sprzedaży w Baltic Gym. – Chcemy, żeby Baltic Gym stał się miejscem, do którego goście będą wracać, miejscem szczególnym, gdzie każdy będzie czuł się dobrze i znajdzie taką formę aktywności fizycznej, jaka będzie mu najbardziej odpowiadała. Najnowocześniejsze na rynku urządzenia zapewniają gościom komfort i bezpieczeństwo. Cały klub jest klimatyzowany i wentylowany. Regulowane natężenie światła i pięć stref muzycznych pozwalają na indywidualne podejście do każdego członka klubu. Baltic Gym Sopot wyposażony jest w podłogi sportowe światowej marki Gelfloor, które zapewniają gościom całkowite bezpieczeństwo i wygodę.

Urządzenia do ćwiczeń w strefie cardio to najnowsza linia sprzętu firmy 7xi firmy Matrix. Bieżnie wyposażono w dotykowe konsole z dostępem do internetu i zainstalowanymi aplikacjami społecznościowymi. Każdy z gości ma możliwość założenia dedykowanego konta, na które może logować się przy okazji każdej wizyty i sprawdzić swoje postępy w ćwiczeniach czy liczbę przebytych kilometrów.

Strefa maszyn izolowanych także została wyposażona w sprzęt firmy Matrix z serii Versa. To gwarancja wszystkiego, czego można oczekiwać od takich urządzeń, a więc: biomechanika na najwyższym poziomie, wyjątkowa estetyka i doskonała funkcjonalność.

W strefie wolnych ciężarów umieszczono najnowocześniejszy sprzęt i przyrządy najwyższej jakości. To miejsce dla najbardziej wymagających i doświadczonych w treningach gości. Tutaj, w przeciwieństwie do treningu na maszynach, nie ma żadnych ograniczeń ruchu. Trening z wolnymi ciężarami to intensywne ćwiczenia dla tych, którzy chcą szczególnie zadbać o rozwój mięśni. Duża przestrzeń sprawia, że wysiłek z hantlami, sztangami czy wyciągami przyniesie założony efekt. Do dyspozycji są także ławeczki: proste i skośne, brama, podest do sztangi, kettle, worki, pasy i taśmy.

Strefa aerobiku i cycling studio to nowoczesna, duża, klimatyzowana sala. Równocześnie ćwiczyć może tu nawet kilkadziesiąt osób. Podłoga zapewnia doskonałą amortyzację, a sala została wyposażona w najnowszy sprzęt najwyższej jakości. Pomieszczenie wyposażono również w liczne atrakcje i udogodnienia.

Profesjonalna kadra oraz szeroki wybór różnorodnych zajęć zapewnią komfort i radość z ćwiczeń nawet najbardziej wymagającym gościom. Sala została wyposażona w najwyższej jakości nagłośnienie o mocy 2500 watów o krystalicznie czystej barwie i najwyższej jakości dźwięku, którego poziom głośności nigdy jednak nie wpływa negatywnie na skupienie się na zajęciach ruchowych.

Pobyt w Baltic Gym to także możliwość uczestnictwa w zajęciach z boksu i muay thai, czyli boksu tajskiego, pod okiem doświadczonych trenerów. Zajęcia te dostępne są oczywiście również dla pań.

Po wyczerpującym treningu zawsze można skorzystać z sauny czy odpocząć na tarasie – dodaje Łukasz. – Ponadto, podczas pierwszej wizyty, każdy z gości może spotkać się z trenerem personalnym, który określi optymalny system ćwiczeń i pomoże w jego wdrożeniu. Na terenie klubu dostępny jest analizator składu ciała, który perfekcyjnie określi skład masy ciała. Pomiar wykonany za pomocą ośmiu elektrod pozwala na bardzo dokładne obliczenia tkanki tłuszczowej i mięśniowej w poszczególnych segmentach ciała oraz BMI (ang. Body Mass Index), czyli wskaźnik masy ciała. Pozwoli to specjalistom nie tylko określić ryzyko zdrowotne związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale również śledzić postępy, które zapisywane są w systemie dostępnym dla klubowiczów.

Klub stawia również na współpracę z lokalnym samorządem i organizacjami, m.in. ze Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot, z którym Baltic Gym chce stać się nowym sportowym miejscem na mapie Sopotu. Ponadto ma w planach organizację różnych imprez charytatywnych czy np. Dni Otwartych Baltic Gym.

Wszechstronna, niezwykle bogata oferta nie ogranicza się tylko do ćwiczeń czy treningów siłowych. W Baltic Gym można poczuć się naprawdę komfortowo i skorzystać z wyspecjalizowanej kadry profesjonalistów. Dzięki dbałości o każdy detal, nawet najbardziej wymagający goście poczują się tu dobrze. Najnowszy sprzęt, opieka wykwalifikowanych trenerów, udogodnienia i nowinki technologiczne – wszystko to składa się na miejsce wyjątkowe. Baltic Gym proponuje to, czego szukamy i potrzebujemy w nowoczesnym klubie sportowo-rekreacyjnym. To klub na miarę swoich czasów.

Baltic Gym Sopot

ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57

tel. +48 58 354 20 45, +48 58 354 20 46, +48 731 161 922

e-mail: kontakt@balticgym.pl

www.balticgym.pl

Tekst: Aleksander Proszowski

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *