Balonowy zawrót głowy

Kolorowe balony już dawno zdominowały myślenie o scenografii imprezowej. Stosuje się je do ozdabiania miejsc na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, i to zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Tworzymy z nich barwne girlandy, wiszące winogrona do upiększania sal weselnych, a w przypadku zaślubin mniej formalnych, balony kreują przestrzeń nadając jej odświętnego charakteru. To element scenografii doskonałej, łatwy w montażu, optymalnie dostępny i niezwykle efektowny. 

Hel do balonów – kiedy jest niezbędny? 

Hel jest gazem i to kilkukrotnie lżejszym od powietrza. Dzięki tej właściwości napełniony helem balon unosi się do góry i zawiesza w powietrzu. Hel do balonów sprawia, że wypełnione nim balony można przywiązywać do elementów stałych, np. drzwi, sufitu czy okien. Wystarczy napompować balon, zawiązać u jego dołu wstążkę czy sznurek, które jednocześnie blokują odpływ gazu, a balon samodzielnie uniesie się w górę i tam pozostanie przez cały okres zabawy. W ten sposób ozdabia się pomieszczenie w dowolny sposób i nadaje scenografii oryginalnego wyglądu.

Oczywiście balony można napełnić również w inny sposób, na przykład powietrzem z własnych płuc. Jednak wykonanie scenografii, która zakłada nadmuchanie co najmniej kilkudziesięciu balonów, najszybciej i najbezpieczniej dla zdrowia przebiegnie za pomocą właśnie helu do balonów. Tym bardziej, że jest od powszechnie dostępny w różnych pojemnościach, od niewielkiej puszki z helem do kilkukilogramowych butli. 

Hel do balonów na każdą okazję

Hel do balonów to niezbędne wyposażenie każdej firmy z branży eventowej. Balonowa scenografia to żelazny element wszelkich zdarzeń promocyjnych, branżowych imprez czy premier produktowych. Balony to jedna z możliwości promocji wizerunkowych. Obrendowane i w kolorach firmowych łatwo identyfikują produkt i firmę. Organizatorzy eventów wykorzystują je od dawna do budowania suspensu i kreowania niespodzianek podczas firmowych imprez. Kolorowe balony uciekające w górę z efektownego, olbrzymiego pojemnika, to sposób na wywołanie zachwytu i uśmiechu u uczestników zdarzenia.

Wykorzystanie  helu do balonów przyspiesza cały proces budowania scenografii, sprawia, że akcja ich nadmuchiwania nie musi trwać wiele godzin. Zawsze trzeba ją zaplanować, nawet stosując balonowy hel, ale logistyka tego działania jest całkowicie do opanowania, nawet w amatorskiej produkcji i rodzinnej aktywności. Potem można już tylko cieszyć się widokiem i radością dzieci i dorosłych na balonowy zawrót głowy.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *