4 książki, które mogą Cię zainteresować

Atlas szczęścia


Helen Russell
WYDAWNICTWO INSIGNIS

Podróż dookoła świata, podczas której poznasz 33 sposoby na szczęście! Czujesz strach przed zbliżającą się rozmową o pracę? Bądź jak Islandczycy. Ich þetta reddast – przeświadczenie, że wszystko jakoś się ułoży – na pewno doda ci wiary w siebie. Pogubiłeś się w życiu? Sprawdź, jak w podobnej sytuacji radzą sobie Chińczycy i znajdź swoje xìngfú – cel, który nada twoim działaniom głębszy sens. Zbyt wiele spraw na głowie? Z pomocą przyjdą ci Włosi i opanowana przez nich do perfekcji sztuka słodkiego nicnierobienia, czyli dolce far niente. Przytłoczony pracą i oderwany od natury? Szwedzi mają na to radę: smultronställe, dosłownie poletko poziomek, a w głębszym znaczeniu sielskie odludzie, dokąd możesz uciec przed zgiełkiem współczesnego świata. Dzięki Atlasowi odkryjesz sekrety szczęścia z różnych zakątków świata i przekonasz się, jak dzięki nim można zmienić swoją codzienność.

Moje kąpielove SPA!


Isabel Bercaw, Caroline Bercaw
GRUPA WYDAWNICZA K.E. LIBER

Jeśli kochasz kule kąpielowe, mydełka i maseczki – oto książka dla ciebie! Teraz urządzisz salon piękności we własnym domu! Znajdziesz tu ponad 100 przepisów z prostych ekologicznych składników, które krok po kroku nauczą cię samodzielnie robić naturalne kosmetyki: musujące kule do kąpieli, pachnące kostki pod prysznic, odżywcze peelingi, witalne maski, kojące balsamy i inne cudowne preparaty. Zacznij od podstaw i poczuj się jak bogini domowego SPA! Przygotuj własne bomby kąpielowe – tryskające kolorami Kryształowe Kule, eksplodującą słodyczą Truskawkową Supernową czy Sekretną Wiadomość z przesłaniem dla osoby bliskiej sercu. Moje KąpieLove SPA! podsunie ci pomysły na pielęgnację od stóp do głów, która stanie się twoją kreatywną pasją przepełnioną zapachami, kolorami i pięknem.

Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia


Lidia Pańków, Julia Pańków
WYDAWNICTWO MUZA

Projektantki, fotografki, ilustratorki, architektki, graficzki, scenografki, ikony i rewolucjonistki polskiego designu. Kobiety twórcze, niezależne, nowoczesne, które kształtowały polski styl życia i nowy wizerunek kobiety. Aby przebić się w zdominowanych przez mężczyzn latach dwudziestolecia międzywojennego i w niesprzyjającym sztuce PRL-u musiały być charyzmatyczne i wyjątkowo zdolne. Kim była Janina Ipohorska, współzałożycielka i redaktorka kultowego „Przekroju” i dlaczego kryła się pod męskim pseudonimem? Jak Jadwidze Grabowskiej, zwanej „nadwiślańską Coco Channel”, udało się wprowadzić na polskie ulice paryski szyk i elegancję? Czym zasłużyła sobie Wanda Telakowska, o której wiersze pisali Miłosz, Tuwim czy Słonimski, na przydomek „Joanny a’Arc polskiego wzornictwa”? W czym wyspecjalizowała się Teresa Kruszewska, rewolucjonistka polskiego designu?

F**k plastik. 101 sposobów, jak uwolnić się od plastiku i uratować światPraca zbiorowa
WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI I S-KA

Nie możesz spać, bo dręczą cię myśli o 51 bilionach fragmentów plastiku pływających w oceanach? Nie panikuj! Wojna z plastikiem już się rozpoczęła. Kolejne rządy, firmy i korporacje na całym świecie przyglądają się pandemii plastiku, zanim jednak ich działania przyniosą wymierne rezultaty i na rynku pojawią się dobre zamienniki dla tego tworzywa, sami możemy aktywnie przystąpić do działania. W tej książce znajdziesz 101 wskazówek, co możesz zrobić – jako pojedynczy człowiek – aby nie korzystać z jednorazowych wyrobów plastikowych i pomóc uratować planetę. W domu – możesz kupować mydło w kostce zamiast w płynie, możesz też zrezygnować z gąbek do mycia naczyń na rzecz naturalnych ścierek.
Styl życia – możesz zorganizować przyjęcie bez użycia plastiku, możesz też znaleźć dobre kosmetyki do makijażu dostępne w ekologicznych opakowaniach.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *