Aranżacja kuchni w kilku krokach. Na jakie płytki ścienne postawić?

W dzisiejszych czasach nie trudno o inspiracje w kwestii aranżacji wnętrz. W Internecie roi od materiałów na ten temat, nie wspominając już o drukowanych magazynach oraz programach telewizyjnych. Gdy jednak nadchodzi moment, by podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie, pojawia się milion wątpliwości. Czy tanie płytki ścienne będą wytrzymałe? Który model wybrać? Jak zestawić ze sobą kolory? Zanim staniesz przed tym dylematem, zapoznaj się z artykułem. Pozbądź się wątpliwości raz na zawsze!

Po pierwsze: określ styl swojej kuchni

Zanim zaczniesz przeglądać modele dostępnych na rynku płytek, zastanów się nad tym, w jakim stylu planujesz urządzić swoją kuchnię. W tej sytuacji nic nie może być przypadkowe, bowiem efekty swojej decyzji będziesz oglądać przez wiele długich lat. W aranżacjach wnętrz zawsze wychodzimy od ogólnego pomysłu. Pamiętaj, że płytki ścienne kuchenne będą stanowić tło całej aranżacji, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany. Jeżeli od zawsze marzyłeś o eleganckiej i wyrafinowanej kuchni, postaw na styl glamour, który pomoże Ci uzyskać taki efekt. Zwolennikom jasnych rozwiązań proponujemy z kolei styl rustykalny lub bardzo popularny w ostatnim czasie – skandynawski.

Po drugie: pomyśl nad kwestiami praktycznymi

Zastanów się nad tym, w jakim stopniu masz zamiar eksploatować swoją kuchnię. Jeżeli nie planujesz rodziny, a w domu jesteś jedynie gościem, dostosuj stylistykę tylko do swoich potrzeb. Mało gotujesz i wiesz, że to się nigdy nie zmieni? W takim razie nie musisz się ograniczać. Możesz wybrać płytki, które będą się prezentować znakomicie, aczkolwiek nie będą najpraktyczniejszym rozwiązaniem. Jeżeli masz jednak świadomość, że takie rozwiązanie nie przejdzie w Twojej sytuacji, postaw na praktyczne modele w nieco ciemniejszych odcieniach (szczególnie w tych najbardziej strategicznych miejscach, jak m.in. okolice palnika).

Po trzecie: dostosuj wielkość płytek ściennych kuchennych to wielkości wnętrza

Gdy już określisz wszystkie kwestie, o których była mowa w poprzednich akapitach pora na wybór koloru, faktury, wielkości oraz kształtu płytek. W tym przypadku warto wiedzieć, że podobnie jak płytki ścienne łazienkowe, modele kuchenne powinny być dostosowane do wielkości całej powierzchni. W małych kuchniach należy unikać dużych płytek, ponieważ nie będą się one prezentować reprezentacyjnie, a w końcu nie o to nam chodzi. Prawda?

Aranżacja kuchni to niełatwe zadanie, aczkolwiek efekt tej pracy jest wart wszystkiego. Nie ma na co czekać. Do dzieła!

4/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *