Agnieszka Olędzka – malarstwo – wernisaż wystawy

20 stycznia w NA miejscu odbył się wernisaż wystawy Agnieszki Olędzkiej. Wystawę możecie podziwiać do 20 lutego. Serdecznie zapraszamy! fot. Piotr Żagiell

Agnieszka Olędzka o sobie:
“Zajmuję się malarstwem, rysunkiem i grafiką projektową. W latach dziewięćdziesiątych odbyłam wiele podróży artystycznych do Holandii, gdzie współpracowałam z J.Luijcx artystą, menedżerem i nauczycielem . Poznałam środowisko malarzy południowej Holandii. Wzięłam udział w kilkudziesięciu wystawach malarstwa w Holandii w Niemczech oraz w Polsce.
Wiele z nich znajduje się w prywatnych kolekcjach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Niemczech i Holandii.”

“Swoboda i rozmach, wirtuozeria i odwaga imponują w tym malarstwie, tak czystym w kolorze a dramatycznym w kompozycji, nie noszącym żadnych anegdotycznych treści, a emanującym sugestywnie wydobytym nastrojem.”
Jerzy Kamrowski

“kolorowe obrazy Agnieszki promieniują ową dziecięcą energią nie do zapomnienia, dotykają, szepcą o smutkach i radościach wolnych od quasi-konceptualnej hipokryzji.
R.T. Tymański

“zaplecze profesjonalizmu połączonego z talentem, wyobraźnią i twórczą odwagą zapewniły ten wyższy stan plastycznej świadomości, w którym przymus poprawnego, estetycznego malowania zastępuje możliwość wyboru środków właściwych temperamentowi, woli i psychice autora.”
E.Kal

fot. Piotr Żagiell

Agnieszka Olędzka – malarstwo – wernisaż wystawy
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *