A, C i E – aloesowe trio witaminowe, które działa na każdą cerę!

Jedna roślina i trzy witaminy. Jeden kosmetyk, który może zdziałać wiele. Aloes, w którym zagościło witaminowe trio, znajdujemy między innymi w kremach, maskach czy żelach przeznaczonych do stosowania na twarz. Każda cera ma szansę skorzystać z właściwości oferowanych przez witaminy A, C i E. Poznajmy ich możliwości i przekonajmy się, że to właśnie aloes jest ich doskonałym źródłem.

Witamina A na piękną cerę

Rozpuszczalna w tłuszczach witamina A nazywana jest retinolem. Mamy do czynienia z antyoksydantem, który nie tylko szybko trafia do warstwy rogowej naskórka. Przeciwutleniacz ten skutecznie walczy z wolnymi rodnikami odpowiadającymi za procesy starzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że wpływają one również na rozwój wielu schorzeń. Ochrona przed ich atakami to zatem ważna kwestia, dla całego organizmu, nie tylko dla skóry.

Witamina A przede wszystkim odpowiada za rewitalizację, czyli odnowę naskórka. Wykazuje działanie wygładzające, co oznacza, że można uporać się z drobnymi zmarszczkami. W skórze właściwej, pod wpływem jej obecności, dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Składniki te są niezbędne, by zachować jędrność, napięcie i właściwe nawilżenie skóry. Tym bardziej warto sięgać po produkty z zawartością aloesu, ze względu na jej obecność w składzie. Jest to szczególnie ważne po 25. roku życia, kiedy to naturalne procesy wytwarzania kolagenu spowalniają, a w pewnym wieku całkowicie ustają.

Witamina A ma zdolność do akumulowania się w skórze, dzięki czemu jest w stanie ochronić ją przed niekorzystnym działaniem promieniowania UVA. Nie bez powodu aloes sprawdza się w przyspieszaniu gojenia ran. Udowodniono bowiem, że witamina A reguluje działanie gruczołów łojowych, a to wpływa na efektywniej przebiegające procesy gojenia się ran.

Na koniec warto również wspomnieć, że to właśnie tę witaminę stosuje się w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych. Aloes może być nawet stosowany na zmiany trądzikowe, które wywołane są zakażeniem bakteryjnym. 

Witamina młodości, czyli E

Witamina E, czyli tokoferol, nazywana jest najczęściej witaminą młodości. Jest w stanie neutralizować wolne rodniki, dzięki czemu – podobnie jak witamina A – opóźnia procesy starzenia się skóry. To silny przeciwutleniacz, który posiadając zdolność do wiązania wody przez skórę, dba o jej właściwe nawilżenie.

Witamina E zawarta w składzie aloesu, poprawia jędrność skóry i wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, który decyduje między innymi o jej elastyczności.

Niestety jest to jedna z tych witamin, które nie lubią obróbki termicznej. W wysokiej temperaturze „źródło młodości” traci swoje właściwości. To częste, ponieważ pozyskujemy ją głównie z pożywienia, a w tym przypadku trudno uniknąć chociażby gotowania. Z tego powodu warto postawić na aloes, który występuje między innymi w kosmetykach. Kremów czy maseczek nie stosujemy na ciepło, dlatego pochodząca z tej rośliny witamina E, działa na skórę dokładnie tak, jak tego oczekujemy. 

Witamina C – jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy

Spośród najsilniejszych znanych nam przeciwutleniaczy, wymienia się witaminę C, czyli kwas askorbinowy. Jej obecność w składzie aloesu sprawia, że roślina ta skutecznie odpiera ataki wolnych rodników, a także chroni skórę przed reaktywnymi formami tlenu.

Jeśli w organizmie nie brakuje witaminy C, dostarcza się jej skórze poprzez stosowanie odpowiednio dobranych produktów kosmetycznych, można liczyć na poprawę ukrwienia skóry i lepsze przyswajanie substancji odżywczych.

Witamina C może zmniejszać produkcję melaniny, co wpływa na rozjaśnienie cery. Ponadto regularne stosowanie preparatów z jej zawartością, pozwala spłycić drobne zmarszczki. Dieta, w której nie brakuje witaminy C, lub stosowanie kosmetyków o takim składzie, gwarantują zachowanie jędrnej, pięknej i zdrowej skóry na bardzo długi czas.

Domowe SPA z aloesem

Aloes ozdabia nasze parapety, ale chcąc urządzić sobie relaks z kosmetykami, które zadbają o skórę, w roli głównej, warto skorzystać z jego możliwości. Wystarczy kilka długich liści, by pozyskać miąższ, który sprawdza się między innymi na rany, ale i skórę objętą zmianami trądzikowymi o podłożu bakteryjnym. Z aloesu przyrządza się także sok, między innymi o działaniu oczyszczającym, a jak wiadomo, organizm wolny od toksyn owocuje poprawą kondycji skóry.

Jeśli jednak wolimy, by hodowany od dawna, piękny aloes, dalej zdobił nasz parapet, możemy sięgnąć po kosmetyki z jego zawartością. Dzięki składowi, w którym goszczą między innymi wspomniane witaminy, można urządzić sobie domową kurację niczym z prawdziwego SPA i sprawić, że cera będzie zdrowa i piękna!

Pod adresem https://NajlepszyAloes.pl/, znaleźć można więcej informacji na temat produktów z aloesem.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *