5 wskazówek, jak prowadzić zdrowszy styl życia

Luty to miesiąc, w którym sporo osób zapomina już o swoich noworocznych postanowieniach i wraca do dawnych nawyków. Postanowiliśmy więc przygotować kilka porad, dzięki którym zmienisz swoje życie na stałe! Mówimy „nie” głodówkom, morderczym treningom i setkom nadgodzin. Znajdź harmonię w życiu i bądź szczęśliwa – podpowiadamy, jak to uczynić!

1. Wyznacz swój cel

Każdy może uważać zdrowy styl życia za coś zupełnie innego. Zrób więc swój rachunek sumienia – wypisz rzeczy, z których chcesz zrezygnować. Może to być rzucenie palenia, ograniczenie spożywania alkoholu albo fast foodów czy nawet zminimalizowanie kupowania ubrań (z myślą o budżecie i ekologii). Następnie zrób listę tego, co chcesz zrobić/osiągnąć/zmienić – poprawa higieny snu, przynajmniej 5000 kroków dziennie, regularna suplementacja, spożywanie większej ilości wody itd. Możesz też w celu wskazać ilość treningów w tygodniu, pożądaną kaloryczność potraw, jakie badania musisz wykonać itp. Dzięki temu łatwiej Ci będzie realizować te wszystkie postanowienia.

2. Ułóż dietę zgodną z Twoimi potrzebami

Nie decyduj się na gotowe jadłospisy w sieci. Nie są one dopasowane do Twoich potrzeb, często też niezgodne z preferencjami smakowymi lub zbyt czasochłonne, by się ich trzymać. Zamiast tego polecamy skonsultować się z dietetykiem (np. w celu redukcji kilogramów) albo po prostu bardziej pilnować tego, co jesz. Czytaj etykiety, sięgaj po żywność nieprzetworzoną i pełną wartości odżywczych, przyrządzaj smaczne posiłki. Zamiast szybkiego burgera w przerwie na lunch, zrób pudełka na najbliższe 2-3 dni. Gwarantujemy – będzie taniej, smaczniej i pożywniej. A Twój organizm Ci się odwdzięczy!

3. Pamiętaj o aktywności

Ruch jest tak samo ważny jak dieta. Postaw na regularną aktywność – spacery, jazdę na rowerze, bieganie. Jeśli preferujesz intensywniejsze ćwiczenia, warto kupić karnet na siłownię. Polecamy zajęcia grupowe – instruktor dokładnie prezentuje technikę, a ponadto możesz nawiązać ciekawe relacje i dać z siebie więcej. Pamiętaj też, że dostępne są zajęcia o różnym poziomie intensywności, więc nie musisz się zniechęcać, ale systematycznie podnosić poprzeczkę. Na przykład kluby Total Fitness mają w swojej ofercie spokojne zajęcia typu zdrowy kręgosłup, jak i te niezwykle energetyczne, spalające mnóstwo kalorii – jak Fat Killer czy Mega Spalanie. Możemy liczyć na rozgrzanie całego ciała i wzmocnienie wydolności organizmu między innymi na zajęciach BODYCOMBAT® od LesMills.

4. Badaj się regularnie

Właściwie to kwestia priorytetowa. Chcąc prowadzić zdrowy styl życia, musisz dbać o swój organizm. Nie zapominaj o regularnych badaniach kontrolnych, a kiedy coś Cię niepokoi – śmiało umów się na wizytę. Zdajemy sobie sprawę, że niekiedy na wizytę u specjalisty trzeba czekać bardzo długo i konieczne może być wykonanie badań prywatnie – miej jednak na uwadze, że nigdy nie wolno oszczędzać na zdrowiu! To największa, najcenniejsza i najbardziej opłacalna inwestycja!

5. Zwolnij!

Daj swojemu organizmowi odpocząć. Czasem warto zrezygnować z nadgodzin, zamiast treningu udać się na masaż albo do kina, a kiedy masz dzień, że absolutnie nie masz najmniejszej ochoty na gotowanie – zamów obiad z dostawą. Wrzuć czasem na luz – Twoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne są najważniejsze!

Jak widzisz, droga do zdrowego stylu życia wcale nie musi być drogą przez ciernie. Możesz małymi krokami odmienić swoją codzienność – by być zdrowym, szczęśliwym i pełnym energii. Powodzenia!

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *